W Koluszkach brakuje mieszkań

W Koluszkach zaczyna doskwierać brak nowych mieszkań. Coraz częściej w naszej gazecie ukazują się ogłoszenia osób, które poszukują odpowiedniego lokum. Z kolei osoby, które decydują się wynająć komuś mieszkanie, odbierają lawinę telefonów. – Pierwszego dnia po zamieszczeniu ogłoszenia z ofertą o wynajęciu, zgłosiło się do mnie 69 osób. Co ciekawe, pomimo tego że ogłoszenie nie ukazuje się już od trzech tygodni, wciąż odbieram telefony w tej sprawie – opowiada jedna z mieszkanek naszej gminy.

Sprawę z powyższego problemu zdają sobie również władze miasta. Stąd wzięła się m.in. natychmiastowa reakcja i przystąpienie do rządowego programu Mieszkanie Plus. Jako gmina zgłosiliśmy już konkretne działki pod inwestycje dla developerów. W minionych dniach Gmina Koluszki i PKP do adaptacji w ramach powyższego programu zgłosiły również dawny biurowiec kolejowy przy ul Budowlanych. O tym czy zostanie on poddany modernizacji i dostosowaniu do warunków mieszkaniowych zadecyduje spółka BGK Nieruchomości SA, która wdraża program budowy z ramienia Rządu.

Niezależnie od programu Mieszkanie Plus, Gmina Koluszki przygotowuje się do uzbrojenia terenów pod nowe bloki dla inwestorów prywatnych i szuka firm, które chciałyby zainwestować w budownictwo.

Aktualnie wytypowane tereny pod powyższą zabudowę to działka za cmentarzem w Koluszkach, oraz tereny przy ul Budowlanych. Jeżeli ktoś z przedsiębiorców jest zainteresowany budową bloku, Urząd Miejski zachęca do kontaktu i współpracy.

image_pdfimage_print