W czerwcu rozpocznie się budowa przedszkola

Gmina Koluszki kończy procedurę wyłaniania wykonawcy na budowę nowego Przedszkola nr 1 w Koluszkach przy ul. Budowlanych. Do przetargu zgłosiło się 8 oferentów. Gminę zaskoczyła bardzo duża rozpiętość cenowa. Najniższa oferta opiewała na 5,5 mln zł, najdroższa na 11,2 mln zł. Ponieważ władze Koluszek liczyły na to, że przedszkole uda się wybudować za 4 mln zł, koniecznym okazało się zwiększenie środków zarezerwowanych w budżecie gminy, do kwoty zaoferowanej przez najtańszego oferenta. Niezbędnej korekty radni dokonali podczas minionej sesji Rady Miejskiej w Koluszkach.

Jeżeli wybrany wykonawca podpisze umowę i nie wpłyną protesty innych firm startujących w przetargu, wykonawca ma wejść na plac budowy już pod koniec czerwca 2016 r. Budynek w stanie surowym ma zostać oddany jeszcze przed zimą, tak by przez sezon zimowy można było wykonać wykończenie wnętrz. 1 września 2017 r. dzieci mają już rozpocząć naukę w nowym przedszkolu.

Równolegle z procesem samej budowy, władze miasta składają wnioski o uzyskanie dofinansowania unijnego na budowę przedszkola. Jeżeli to się uda, 85 proc. z kwoty 5,5 mln zł wróci do budżetu gminy.

image_pdfimage_print