VII Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych w SP2

4 kwietnia, w Szkole Podstawowej nr 2 w Koluszkach, uczniowie klas IV – VI szkół podstawowych z terenu naszej gminy rywalizowali w VII Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych. Uczestnicy konkursu zmagali się z zadaniami z zakresu kultury, obyczajów, geografii i historii krajów angielskiego obszaru językowego. Każdą szkołę zgłoszona do konkursu reprezentował trzyosobowy zespół uczniowski.

Na uczestników czekało wiele zaskakujących zadań. Musieli wykazać się znajomością brytyjskiej i amerykańskiej odmiany języka angielskiego, umiejętnością rozumienia ze słuchu, oraz wiedzą na temat znanych osób i miejsc z krajów anglojęzycznych. Najwięcej emocji wywołał quiz Kahoot, w którym uczniowie ‘zdalnie‘ odpowiadali na pytania, korzystając z urządzeń mobilnych (tabletów). Liczyła się zarówno wiedza, jak i refleks. Uczestnicy konkursu zmierzyli się też w zadaniu wymagającym umiejętności czytania ze zrozumieniem. Konkurs zakończył się muzycznym akcentem. Zawodnicy słuchając ‘ Don’t speak’ ,  zespołu No Doubt uzupełniali luki w tekście piosenki.

Uczestnicy tegorocznej edycji konkursu zaprezentowali bardzo wysoki poziom wiedzy i umiejętności a forma konkursu spodobała się zarówno uczniom jak i nauczycielom, którzy ich do konkursu przygotowali. Pierwsze miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Koluszkach, w składzie: Marceli Jasiński, Kamil Wachowicz i Alan Miksa . Przedstawiciele Zespołu Szkół nr 1 w Koluszkach – Julia Spała, Wiktoria Reszka i Maja Bajer – uplasowali się na drugim miejscu. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu za rok.

Agnieszka Kubiak, Alicja Kowalczyk, Sylwia Rutkowska

nauczyciele języka angielskiego

image_pdfimage_print