Uroczyste otwarcie zakładu produkcyjnego Konsberg Automotive w Koluszkach.

Dziś odbyło się uroczyste otwarcie zakładu produkcyjnego Konsberg Automotive w Koluszkach, gdzie będą wytwarzane wysokiej jakości podzespoły dla klientów produkujących pojazdy użytkowe. Ich odbiorcami na chwilę obecną  są takie marki jak Scania, Volvo czy DAF. Jest to druga inwestycja tej firmy na Polskim rynku Koluszki od początku były atrakcyjnym miejscem do zlokalizowania tej inwestycji z perspektywą długoterminowego rozwoju i muszę przyznać że zostaliśmy bardzo dobrze przyjęci przez lokalne władze za co bardzo dziękujemy. Tworząc ten nowy zakład stajemy się jednocześnie częścią lokalnej społeczności i nasze zaangażowanie tworzy miejsca pracy, rozwija kompetencje w nowoczesnych technologiach produkcji –  nadmienił podczas swojego przemówienia Scott Paquette, Vice – Prezes Konsberg Automotive Driver Control Systems.

Podczas uroczystości głos zabrał również Burmistrz Koluszek Waldemar Chałat. W trakcie swojej wypowiedzi wyraził podziękowania za obecność firmy w Koluszkach. Cieszę się że to właśnie u nas znaleźliście Państwo swoje miejsce. Dziękuję za zatrudnionych pracowników, dobrą współpracę z samorządem Gminy Koluszki – powiedział w swoim wystąpieniu Waldemar  Chałat.

Inwestycja Konsberg Automotive w Koluszkach to między innymi nowe miejsca pracy, możliwość rozwoju zawodowego w dziedzinie najnowszych technologii, ale także współpraca z lokalnymi dostawcami usług, narzędzi i urządzeń. Powstanie zakładu niewątpliwie wpłynie pozytywnie również na kreowanie wizerunku strefy ekonomicznej.

image_pdfimage_print