Uroczyste otwarcie Drzwi Świętych w Koluszkach

W ogłoszonym przez papieża Franciszka Jubileuszowym Roku Miłosierdzia Bożego, kościół Niepokalanego Poczęcia NMP w Koluszkach zyskał status kościoła stacyjnego.
Geneza kościołów stacyjnych dotyczy przeżywania modlitwy przez papieża w łączności z wiernymi, którzy nie zawsze mogli dotrzeć na liturgię sprawowaną przez głowę Kościoła. By ułatwić to zadanie, biskupi diecezjalni wyznaczają kościoły, w których można otrzymać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami: sakramentalna spowiedź, Komunia św. i modlitwa w intencjach papieża. W związku z obecnym Rokiem Jubileuszowym oprócz pobożnego nawiedzenia kościoła zalecane jest również krótkie rozmyślanie nad Bożym miłosierdziem.
W Koluszkach tzw. otwarcie Drzwi Świętych, symbolizujących otwarcie skarbca Kościoła, z którego w tym szczególnym roku Bóg chce szczodrze udzielać nam łask, nastąpi 10 lutego w środę popielcową, o godz. 18. W tym dniu w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP w Koluszkach mszę św. odprawi arcybiskup Janusz Bolonek, dyplomata watykański i były nuncjusz apostolski.

image_pdfimage_print