UCZENNICA GIMNAZJUM NR 2 W FINALE OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU

Gimnazjum nr 2 od kilku lat bierze udział w organizowanym przez Kuratorium Łódzkie   Ogólnopolskim Konkursie wiedzy o czasach i osobie Karola Wojtyły – Jana Pawła II „Papież Słowianin”, osiągając w nim znaczące sukcesy. Wystarczy przypomnieć, że zarówno w roku 2014, jak i roku 2015, uczennice tej szkoły uzyskały tytuł Finalistek etapu ogólnopolskiego i uzyskały dodatkowe punkty w rekrutacji do szkół średnich, przyznane im przez Łódzkiego Kuratora Oświaty.

W bieżącym roku szkolnym do konkursu przygotowywały się, pod kierunkiem p. B. Gudanis‑Kościołek, dwie uczennice – Sylwia Racz i Paulina Bartnicka. Do stycznia musiały one samodzielnie napisać pracę literacką w oparciu o nauczanie naszego wielkiego Rodaka. Po kwalifikacji dokonanej przez Wojewódzką Komisję Konkursową okazało się, że ich prace   uzyskały najwyższe noty, co pozwoliło dziewczętom na udział w dalszych zmaganiach. W marcu przystąpiły one wraz ze 133 uczestnikami do rozwiązania niezwykle trudnego testu, obejmującego szeroki zakres wiedzy o Janie Pawle II. Uczennice musiały wykazać się znajomością biografii Papieża, jego twórczości dramatycznej i lirycznej, jak i dokumentów kościelnych.

Paulina Bartnicka znalazła się w gronie 50 uczniów z całej Polski, którzy osiągnęli najwyższą liczbę punktów w eliminacjach wojewódzkich i zgodnie z listą, opublikowaną na początku kwietnia przez Ogólnopolską Komisję Konkursową, zakwalifikowała się do zmagań na szczeblu krajowym. Odbędą się one 18 maja w gościnnych progach Wojewódzkiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Łodzi.

image_pdfimage_print