Tomek pierwszy i trzeci we Wrocławiu

Wrocław od 08-11 czerwca był organizatorem OGÓLNOPOLSKICH ZAWODÓW STRZELECKICH „Złoty  Muszkiet, Złota Krócica, Złoty Rzutek”. Były to już drugie eliminacje do OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY MŁODZIEŻY 2017, której finał odbędzie się w Warszawie. W konkurencji pistoletu pneumatycznego juniorek młodszych Izabela Konarska zajęła 24 miejsce, a w pistolecie sportowym 25 metrów kaliber 5,6mm także 24 miejsce. W pistolecie pneumatycznym juniorów młodszych 27 miejsce wystrzelał Grzegorz Wawrzonowski poprawiając swój rekord życiowy, a jego kolega Tomasz Piwowarski zajął 3 miejsce brązowy medal przegrywając z pierwszym i drugim zawodnikiem tylko dziesiątkami centralnymi. Cała trójka zwycięzców miała ten sam wynik 373 pkt. o miejsca zadecydowała ilość dziesiątek. W konkurencji pistoletu dowolnego 50 metrów kaliber 5,6mm Grzegorz zajął 13 miejsce, a Tomek nie dał rywalom szansy zajmując 1 miejsce złoty medal. Na początku czerwca nasz kadrowicz startował w Pilżnie Czechy na Zawodach Nadziei Olimpijskich na których to zajął drużynowo 8 miejsce na 21 zespołów z całego świata, a indywidualnie wypad najlepiej z całej Polskiej reprezentacji zajmując 20 miejsce z wynikiem 568 punktów. Cztery punkty zabrakło Tomkowi do finałów a startowało prawie 100 zawodników z całego świata.