Świetny występ Magdy w 33.Mistrzostwa Świata w biegach górskich

We Włoszech w miejscowości  Premana, odbyły się po raz 33. Mistrzostwa Świata w biegach górskich (styl anglosaski). W zawodach wystartowało ponad 300 zawodników z 35 państw z całego świata, w tym 9-osobowa reprezentacja Polski i nasza utalentowana biegaczka Magdalena Pierzchała. Zawodniczka LKS Koluszki, trenowana przez Antoniego Tomczyka, spisała się wręcz znakomicie. W doborowej stawce 56 juniorek, zajęła wysokie 26 miejsce (37:32). Na 37 pozycji uplasowała się druga z Polek Sylwia Bąba  (39:54). Wygrała Risper Chebet z Ugandy – 31:46.

Bieg rozgrywany był na dystansie 6,5 km z przewyższeniem ok. 850 m. Trasa biegu bardzo trudna z licznymi mocnymi podbiegami i zbiegami. Magda do Włoch pojechała dobrze przygotowana, a przede wszystkim zdrowa. Po chorobie, która trapiła zawodniczkę podczas startu w Mistrzostwach Europy w Słowenii, nie pozostało ani śladu. Magda pobiegła mądrze, dobrze rozłożyła siły, walczyła z innymi na podbiegach, nieźle też zbiegała. Pokonała wiele mocniejszych zawodniczek, posiadających lepsze czasy na dystansach od 1,5 do 5 km. Według klasyfikacji zajętych miejsc przez  Polaków, Magda była druga. Lepsze, 23 miejsce zajął junior Marcin Kubica. W  juniorach jak i seniorach zwyciężali zawodnicy z Afryki.