Światowe Dni Młodzieży w Koluszkach

22 lipca Koluszki będą gościć ponad 300 uczestników Światowych Dni Młodzieży, m.in. z Włoch, Francji i Haiti. W związku z powyższym parafia Niepokalanego Poczęcia NMP w Koluszkach prosi mieszkańców o pomoc w zapewnieniu właściwej gościny. Największym wyzwaniem będzie zorganizowanie wyżywienia. Będą zatem potrzebne osoby do przygotowania i wydawania posiłków oraz wszelkich działań logistycznych. Jako gospodarze będziemy odpowiedzialni również za zagospodarowanie popołudniowego czasu wolnego dla naszych gości. Osoby z ciekawymi pomysłami mile widziane. Wielkim wsparciem będzie również pomoc finansowa i materialna udzielona przez sponsorów.

Najmniej problematycznym okazała się kwestia znalezienia miejsc noclegowych. Z inicjatywą przyjęcia młodzieży zgłosiło się więcej chętnych niż wynosi zapotrzebowanie. Młodzież będzie nocować w Koluszkach oraz okolicznych miejscowościach.

Chętnych do pomocy prosimy o kontakt z proboszczem Krzysztofem Nowakiem. Po 10 lipca zostanie również zorganizowane spotkanie w sprawie organizacji pobytu obcojęzycznej młodzieży w Koluszkach.

image_pdfimage_print