Sukcesy koluszkowskich biegaczy w VII Pabianickim Półmaratonie

W upale, przy temperaturze ponad 20 stopni, prawie 1400 zawodników ścigało się  głównymi ulicami Pabianic ze startem i metą na stadionie OSiR, rywalizując o zwycięstwo w  biegowym cyklu o puchar marszałka województwa łódzkiego Witolda Stępnia 2017

Na krótszym dystansie ok. 5,3 km świetnie pobiegła przygotowująca się do mistrzostw Polski w biegach górskich zawodniczka LKS Koluszki Magdalena Pierzchała, która z czasem 20:04 zajęła I miejsce . Wysokie piąte miejsce w klasyfikacji generalnej zajął Szymon Sobczak uzyskując czas 17:52 min.

Na dłuższym  półmaratońskim dystansie  21.075 km. Krzysztof Pietrzyk  był dziesiąty, czwarty w kat. M30 z czasem 01:16:39.  Podczas VII Pabianickiego Półmaratonu Krzysztof Pietrzyk wystąpił w podwójnej roli  jako zawodnik, oraz trener.  W biegu tym aż 11 zawodników, wystartowało  reprezentując grupę biegową Pietrzyk Running Team. Dla  siedmiorga z nich był to ostatni start kontrolny przed kwietniowym maratonem. Padły dwa rekordy życiowe. Marcin Łęgocki pokonał trasę w czasie 01:29:47 , a Mariusz Racz w 01:36:20. Choć w półmaratonie zwyciężył zawodnik z Ukrainy Sergii Okseniuk 1:10,33 h ,  sukcesy zawodników udowadniają, że przygodę z bieganiem może zacząć każdy i dla każdego rekord życiowy jest jego rekordem świata.

Imprezie towarzyszyły zawody dla dzieci, tak zwane mini półmaratoniki. Rywalizacja odbywała w różnych kategoriach wiekowych.  W  grupie wiekowej 9 – 10 lat wystartował ,  Jakub Kunka, który trenuje pod okiem Antoniego Tomczyka.  Na metę dotarł jako dziesiąty. W zawodach wystartowało około 50 chłopców w tej grupie wiekowej.