Stoisko woj. łódzkiego hitem tegorocznych targów AGROTRAVEL

Jedzie pociąg z daleka, na nikogo nie czeka, konduktorze łaskawy – zawieź nas do … Koluszek.

To hasło stało się hitem tegorocznej edycji Międzynarodowych Targów Agrotravel 2016 w Kielcach. Wspólna koncepcja województwa łódzkiego i mazowieckiego, polegająca na promocji produktu „Pociąg do natury”, przyniosło oczekiwane efekty. Z założenia uważaliśmy, że pomysł ma szanse „zaskoczyć” – i tak się stało. Jury konkursu na najciekawszą prezentację targową zdecydowało, że prezentacja województwa łódzkiego i mazowieckiego jest najlepsza i wróciliśmy ze statuetką oraz pierwszym miejscem.

Ale czym jest „Pociąg do natury”? To produkt, projekt i idea podróży koleją do wybranych miejsc : Koluszek, Tomaszowa Mazowieckiego, Łowicza, Skierniewic czy Łodzi i korzystanie z atrakcji i oferty przygotowanej przez dany region. Zakłada zwiedzanie czy rekreację na wiele różnych sposobów, np. aktywny odpoczynek na łonie natury, na dwóch kółkach.

Podwójnie cieszy, że do uzyskania nagrody za pierwsze miejsce na najciekawszą prezentację targową przyczyniło się Stowarzyszenie Mroga i Rogowska Kolej Wąskotorowa, które reprezentowało jeden z przystanków na trasie: „stację Koluszki”. Zgromadzone materiały ekspozycyjne, eksponaty muzealne, ciekawa stylizacja oraz zaangażowanie osób obsługujących „stację” sprawiły, że byliśmy chętnie odwiedzani przez uczestników targów, a odwiedzający chętnie dawali się wciągać do zabaw organizowanych przy stoiskach np. zabawa, w jedzie pociąg z daleka, gdzie 50 – 60 osób, w rytm muzyki jeździło pociągiem, oczywiście pod przewodnictwem maszynistów.

                                                                                                                                                                            Piotr Nowacki

image_pdfimage_print