Samorząd wprowadza „Koluszkowską Kartę Seniora”

Gmina Koluszki przystępuje do wdrażania programu działań na rzecz osób starszych pod nazwą „Koluszkowska Karta Seniora”. Jego celem jest poprawa jakości życia osób starszych oraz wzmacnianie więzi międzypokoleniowych. Program jest adresowany do osób, które ukończyły 65 lat i zamieszkują na terenie Gminy Koluszki. Posiadacze Karty będą mieli możliwość korzystania ze stałych lub okazjonalnych ulg, zwolnień lub preferencji udzielonych przez podmioty które przyjmą zaproszenie do współpracy, oraz przez instytucje gminne. W związku z powyższym burmistrz Koluszek oraz Rada Miejska zachęcają do przyłączania się do programu lokalnych przedsiębiorców. Korzyści mają być obopólne. Dla Gminy Koluszki uczestnictwo w przedsięwzięciu będzie czytelnym znakiem wspólnego tworzenia dobrego klimatu dla koluszkowskich seniorów, z kolei przedsiębiorcom zaoferowane przez nich zniżki pozwolą zwiększyć grono zaufanych klientów, wzmocnią wizerunek oraz poprawią jej rozpoznawalność na lokalnym rynku.

Szczegółowe informacje o Programie można uzyskać w Referacie Edukacji i Informacji Urzędu Miejskiego w Koluszkach, pod numerem tel. 44 725 67 16 lub drogą elektroniczną: um@koluszki.pl .

Przypominamy jednocześnie, że w naszej gminie od blisko roku funkcjonuje tzw. ,,Koluszkowska Karta Dużej Rodziny”. Program ten to zestaw ulg i zwolnień dla rodzin wychowujących troje lub więcej dzieci, mieszkających na terenie naszej gminy. Wciąż mogą do niego przystępować lokalne firmy i przedsiębiorstwa. Niezbędne do złożenia deklaracje oraz katalog ulg i preferencji programu ,,Koluszkowska Karta Dużej Rodziny”, do pobrania jest na stronie www.koluszki.pl .

image_pdfimage_print