Sala widowiskowa jest nam niezbędna

Koluszkowski samorząd złożył wniosek o dofinansowanie przebudowy sali widowiskowej przy Urzędzie Miejskim w Koluszkach. Projekt ma na nowo tchnąć życie kulturalne w zdegradowany budynek.

Jak wiemy Koluszki nie dysponują obecnie obiektem, który mógłby zostać wykorzystany do organizacji masowego wydarzenia artystycznego. Kino Odeon 3D jest w stanie pomieścić maksymalnie 200 osób. Z kolei Hala Sportowa nie dysponuje odpowiednią akustyką. Z tego też powodu Koluszki omijane są przez atrakcyjnych artystów. Szukają oni bowiem miejsc, które zgromadzą minimum 300 osób. Sala widowiskowa z prawdziwego zdarzenia, ma być odpowiedzią na tego rodzaju zapotrzebowanie.

Przypomnijmy jednocześnie, że sala widowiskowa przy obecnym Urzędzie Miejskim w Koluszkach ma bogatą historię. W latach 80-tych, gdy Odlewnia Żeliwa tętniła życiem, salę wykorzystywał Zespół Pieśni i Tańca „Koluszkowianie”, nie tylko na próby, ale również na występy. W obiekcie tym zlokalizowana została również pierwsza siedziba Miejskiego Ośrodka Kultury w Koluszkach. Przez ostatnie lata, ze względu na zły stan techniczny, sala pod wydarzenia artystyczne wykorzystywana była sporadycznie. W zasadzie pełniła jedynie rolę miejsca dla obrad Rady Miejskiej w Koluszkach.

By przywrócić sali odpowiedni blask i funkcjonalność, potrzeba ponad 5 mln zł. Gmina stara się o 4 mln zł dofinansowania ze środków zewnętrznych. Stosowny projekt o dofinansowanie składany był już w roku ubiegłym. Wtedy wniosek nie przeszedł. Z poprzedniego podejścia Urząd Miejski wyciągnął już jednak wnioski, i tym razem liczy na sukces.

image_pdfimage_print