Ruszyła budowa skate parku

W ubiegłym tygodniu odbyło się przekazanie placu budowy pod realizację skate parku i placu zabaw na terenie OSiRu przy ul. Zagajnikowej w Koluszkach. Zgodnie z zapowiedziami, obiekt powstanie zatem jeszcze w tym roku. Przypomnijmy, że skatepark jest planowany w ten sposób, by dostosowany był do różnych poziomów umiejętności jeżdżących i stwarzał możliwość dalszej rozbudowy.

W samym centrum obiektu będą zatem umieszczone tradycyjne przeszkody terenowe, nawiązujące swym charakterem do subkultury skateowskiej, a więc przeróżne schody, murki, poręcze, kwietniki. Znajdzie się tam również mini rampa, idealnie nadająca się nie tylko do nauki utrzymywania równowagi, ale będąca również świetnym elementem do zabawy dla zaawansowanych.

Skatepark wykonany zostanie w technologii betonowej (monolitycznej), która zdaniem projektanta jest najlepszym rozwiązaniem pod względem ekonomicznym i długowieczności. W odróżnieniu od np. konstrukcji drewnianej, beton nie tylko mniej się zużywa, ale jest również o wiele cichszy, co ze względu na bliskość innych obiektów sportowych jest niezwykle istotnym argumentem. Wokół obiektu utworzona zostanie alejka do jazdy rekreacyjnej, gdzie dzieci, które stawiają „pierwsze kroki” na rolkach czy deskorolce, będą mogły w bezpieczny sposób szlifować swoje umiejętności.

By otrzymać dofinansowanie ministerialne, integralną częścią projektu jest również stworzenie przy skateparku placu zabaw. Nie będzie to jednak plac zabaw w tradycyjnym rozumieniu, a raczej miejsce do zabaw związanych z ćwiczeniami, szczególnie dla osób niepełnosprawnych.

Koszt wykonania wymienionych inwestycji to 500 tys. zł. Gmina Koluszki wciąż czeka na decyzję o przyznaniu dofinansowania na połowę wartości zadania.

image_pdfimage_print