Ruszają zapisy na pielgrzymkę

Można zapisywać się na pieszą pielgrzymkę z Koluszek na Jasną Górę. W dniach od 10 sierpnia do 12 sierpnia swój udział można zgłaszać w kancelarii parafialnej w godz. 17.30-19.00. W dniach 13-15 sierpnia zapisy będą odbywać się w godzinach 9.00-11.00, z kolei w dniach 16-19 sierpnia w godz. 17.30-19.00.

W tym roku czekają nas drobne korekty w organizacji pielgrzymki. Pojawią się dodatkowe postoje w Babach oraz w Niechcicach za Rozprzą. Najprawdopodobniej zmieni się się również miejsce postoju w Piotrkowie Tryb. Pielgrzymka ma zatrzymać się przy kościele na starym mieście. Koluszkowscy pątnicy będą także odpowiedzialni za poprowadzenie diecezjalnej drogi krzyżowej (a więc również dla pielgrzymów z Łodzi) na wałach na Jasnej Górze w dniu 25 sierpnia.

Pielgrzymi z Koluszek wyruszą 20 sierpnia, po mszy św. o godz. 6.00. Ze względu na trwające prace drogowe do Częstochowy pątnicy wejdą od strony Mstowa.

Koszt pielgrzymki to 60 zł. Będą obowiązywać zniżki dla młodzieży, studentów i rodzin. W tym roku element wizualny będą budowały koszulki z logo pielgrzymki i Koluszek. Koszulki będą wydawane przy zapisach. Przypomnijmy, że pielgrzymi będą podróżować na Jasną Górę pod hasłem „Chrzest bramą Miłosierdzia”. Pątników poprowadzi ks. Szczepan Zacha.

image_pdfimage_print