Rusza przebudowa ul. Brzezińskiej

Wojewoda Łódzki  wydał już zgodę na realizację inwestycji drogowej w zakresie przebudowy ul. Brzezińskiej w Koluszkach, wraz z budową ronda . Na wniosek Zarządu Dróg Wojewódzkich nadał decyzji rygor natychmiastowej wykonalności. Oznacza to, że ewentualne protesty mieszkańców  nie będą miały wpływu na rozpoczęcie budowy. Ulica Brzezińska  będzie bowiem przebudowywana w oparciu o tzw. specustawę, która obliguje właścicieli posesji do ich odsprzedania za stosownym odszkodowaniem. W tej sytuacji zgłaszane sprzeciwy  mogą  wpłynąć wyłącznie na wysokość odszkodowań.

Przypomnijmy, że przebudowa obejmie odcinek drogi od świateł przy ul. Żwirki, Wigury do okolic ul. Naftowej. Pojawi się odwodnienie ulicy, zatoki autobusowe i parkingowe, nowa sygnalizacja świetlna oraz rondo na skrzyżowaniu z ul. Piotrkowską, czyli przy samym skręcie na Brzeziny. Wzdłuż całej ulicy przebudowane zostaną chodniki oraz wybudowany nowy ciągi pieszo-rowerowy,

Szczegółowy harmonogram prac przedstawi wybrany w przetargu wykonawca.  W czasie prowadzenia robót zaplanowano wprowadzenie ruchu wahadłowego wraz z sygnalizacją świetlną. Natomiast ruch lokalny skierowany zostanie  objazdem  wiodącym ul. 3 Maja , Polną i Nasienną. Wartość robót to ok. 17,6 mln zł. Warto podkreślić, że będzie to jedna z najważniejszych inwestycji w regionie.

image_pdfimage_print