Rusza budowa miejskiego żłobka

Rozpoczyna się budowa miejskiego żłobka przy ul. Żwirki w Koluszkach. Wykonawca jest już wybrany i z początkiem tygodnia nastąpi przekazanie placu budowy. Budowa ma zakończyć się do końca listopada 2017 roku, jednak zasadnicze prace na zewnątrz budynku mają zostać ukończone do końca wakacji, tak by nie zakłócić przyszłego roku szkolnego w Przedszkolu nr 3. Koszt inwestycji to 3 mln zł, w tym dofinansowanie 818 tys. zł.

Przypomnijmy, że w budynku znajdą się cztery sale, zdolne pomieścić łącznie 64 dzieci. Dzieci zostaną podzielone na 8 grup. Nad ośmiorgiem podopiecznych czuwał będzie jeden opiekun. Budynek będzie obiektem parterowym, dzięki czemu uniknie się kłopotliwego wchodzenia po schodach. Zostanie wyposażony w technologie odnawialnych źródeł energii, łóżeczka oraz toalety dostosowane do wieku dzieci. W żłobku zostanie ulokowana nowoczesna kuchnia, umożliwiająca wdrożenie specjalnego żywienia dla najmłodszych. Będzie ona obsługiwać również Przedszkole nr 3. Stara kuchnia w sąsiednim przedszkolu zostanie wygaszona.

Dodajmy, że wejście do żłobka zostanie ulokowane od strony ul. Żwirki. Przy tej ulicy powstanie również parking na 30 samochodów. Pomiędzy budynkami żłobka a przedszkola powstanie nowy, wspólny plac zabaw, który zastąpi dotychczasowy.

Nabór do żłobka ma zostać ogłoszony w grudniu. W styczniu 2018 r. do nowego obiektu powinny trafić pierwsze dzieci.

image_pdfimage_print