Rozlicz PIT w Koluszkach – Konkurs

Wzorem największych miast w Polsce, Gmina Koluszki działaniami promocyjnymi próbuje ściągnąć do budżetu miasta część podatku dochodowego płaconego przez mieszkańców. Przypomnijmy, że zgodnie z obecnie obowiązującym prawem podatkowym, nie trzeba być zameldowanym w danym mieście, by wesprzeć go częścią swego podatku z PIT. Jeżeli ktoś mieszka w Koluszkach, ale na przykład zameldowany jest w Łodzi, wystarczy że w zeznaniu podatkowym w polu z miejscem zamieszkania wpisze swój koluszkowski adres, by część jego podatku powędrowała do budżetu Gminy Koluszki.

By zachęcić do tego typu działań, władze naszego miasta postanowiły uruchomić koluszkowski konkurs podatkowy. Każdy z podatników, kto wypełni stosowny kupon, weźmie udział w losowaniu promocyjnych gadżetów z logiem miasta. Do wygrania jest m.in. 200 pendrivów, 100 koszulek, 50 kubeczków, bilety do Kina Odeon 3D.

– Nie ukrywamy tego, że pomysł ten wzorowany jest na Wrocławiu, który jako pierwszy w Polsce uruchomił loterię podatkową. Oczywiście tam konkurs przybiera zupełnie inną skalę, ponieważ główną nagrodą do wylosowania jest samochód. W Gminie Koluszki będą do drobne gadżety, ale za to obiecujemy, że każdy kto złoży kupon, coś dostanie, choćby symboliczny długopis. Będzie to nasza skromna forma podziękowania za to, że dany obywatel płaci u nas podatek – wyjaśnia Mateusz Karwowski, doradca burmistrza ds. inwestycji.

Jak wziąć udział w losowaniu? To proste. Wystarczy wypełnić przedrukowany w gazecie formularz zgłoszeniowy oraz złożyć go do Biura Promocji w Urzędzie Miejskim w Koluszkach w terminie od 30 marca do 6 maja. Tam też można pobierać dodatkowe formularze. Warunkiem uzyskania nagrody będzie okazanie się pierwszą stroną złożonego PIT, w trakcie odbioru przyznanego gadżetu. Szczegółowy regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy w załączniku poniżej.

Pamiętajmy, że rozliczając podatek z Gminą Koluszki, poprawiamy komfort swojego zamieszkania.

Załączniki do pobrania

image_pdfimage_print