Rada Miejska zaakceptowała koncepcję zmian w sieci szkolnictwa

Radni jednogłośnie przyjęli projekt uchwały dostosowującej sieć  szkół w Gminie Koluszki do nowej reformy edukacji.  W myśl uchwały Gimnazjum nr 1 w Koluszkach oraz Gimnazjum w Gałkowie Dużym zostaną wcielone do sąsiadujących z nimi szkół podstawowych. Gimnazjum nr 2 przy ul. Mickiewicza będzie powoli wygaszane do chwili opuszczenia szkoły przez ostatni rocznik (nie zapadła jeszcze decyzja w jaki sposób zostanie zagospodarowany budynek po likwidacji gimnazjum). Z kolei nauka w Szkole Podstawowej nr 2 będzie odbywać się tylko w budynku przy ul. Kościuszki w systemie dwuzmianowym. Podstawówka powyższy budynek będzie zatem dzielić z I LO na dotychczasowych zasadach. – Komisja Oświaty podjęła pozytywną opinię, zdając sobie jednocześnie sprawę z utworzenia drugiej zmiany w SP nr 2. Ale na to Komisja i Urząd Miejski nie mają wpływu. O obecności drugiej zmiany zostali poinformowani rodzice uczniów i wyrazili na to zgodę – skomentowała  uchwałę przewodnicząca Komisji Oświaty, radna Markowska-Kurc.

W sprawie zaproponowanych rozwiązań wypowiedział się również przedstawiciel Rady Rodziców ze SP nr 2, Maciej Kujawiński: – Rada Rodziców SP nr 2 zwróciła się do burmistrza o spotkanie i podjęcie ustaleń związanych z naszymi dziećmi, tak by ich nie dzielić, by nie musiały wędrować do drugiego budynku przy ul. Mickiewicza. Chciałbym podziękować panu burmistrzowi za rzeczową i merytoryczną dyskusję. Dziękuję również radnej Markowskiej-Kurc, że w sposób istotny włączyła się do dyskusji. Koncepcja którą przyjęliśmy została dokładnie przemyślana. Przedstawiliśmy szereg różnych propozycji rozwiązań. Nad tymi propozycjami pochylała się kadra pracownicza Urzędu. I za to serdecznie dziękuję.

Dodajmy, że projekt uchwały  dokonał również drobnej korekty w obwodach szkół. Do obwodu SP n r 1 dopisane zostały Felicjanów oraz Jeziorko. Pamiętajmy jednocześnie, że podjęta przez Radę Miejską uchwała jest jedynie stanowiskiem koluszkowskiego samorządu. Zaproponowane w uchwale rozwiązania będzie jeszcze opiniować Kuratorium Oświaty, i to ta instytucja tak naprawdę określi ostateczny kształt reformy edukacji na terenie Gminy Koluszki.

image_pdfimage_print