Przebudowa ul. Partyzantów

Zarząd Dróg Wojewódzkich ogłosił kolejny przetarg na wyłonienie wykonawcy, który wybuduje nową nawierzchnie asfaltową wraz z chodnikami w ul. Partyzantów w Koluszkach. Pierwszy przetarg został unieważniony ze względu na zbyt wysoką wycenę prac, jaką zaproponowali wykonawcy. Inwestycja miała kosztować 1,4 mln zł, z czego 0,5 mln zł miał wyłożyć Zarząd Dróg Wojewódzkich, a pozostała kwotę Gmina Koluszki. Tymczasem najniższa ze złożonych ofert opiewała na 2 mln zł. Niestety od początku roku obserwowany jest znaczny wzrost kosztów budowy dróg. Stawki wystrzeliły w górę o ok. 25 proc. Samorządy zmuszone są zatem do weryfikacji wyceny dotychczasowych zaplanowanych zadań budowlanych.

Nowe oferty przetargowe na przebudowę ul. Partyzantów można było składać do 7 sierpnia. Najniższa z dwóch złożonych ofert opiewała na 1,75 mln zł. Jeżeli na najbliższej sesji Rady Miejskiej w Koluszkach, radni zgodzą się dokapitalizować inwestycję brakującymi 200 tys. zł, złożona oferta zostanie zaakceptowana, tak by we wrześniu mogła rozpocząć się budowa nowej nawierzchni asfaltowej i chodników.

Przypomnijmy, że w ul. Partyzantów zakończyła się już budowa kanalizacji deszczowej. Kończona jest również budowa sieci wodociągowej. Prace te prowadzi Gmina Koluszki. Po zakończeniu prac podziemnych, działania związane z odtworzeniem nawierzchni przejmuje Zarząd Dróg Wojewódzkich. Przebudowa nawierzchni ma potrwać do końca listopada 2017 r.

image_pdfimage_print