Przebudowa ul. Brzezińskiej

Zgodnie z zapowiedzią wykonawcy, we wtorek ul. Brzezińskiej w Koluszkach ma zostać całkowicie zamknięta dla ruchu na odcinku od skrzyżowania z drogą 716 (Brzezińska-Piotrkowska) do skrzyżowania z ul. Żwirki i Wigury. Z przejazdu będą mogły skorzystać jedynie służby ratunkowe oraz mieszkańcy posesji wzdłuż przebudowywanej drogi.

Do tej pory rozważane było wprowadzenie ruchu wahadłowego ze światłami. Biorąc jednak pod uwagę głębokość wykopów, bezpieczeństwo robotników, a także konieczność bardzo długiego oczekiwania na zmianę świateł, a tym samym korkowanie się ulicy, ustalono że najrozsądniejszym rozwiązaniem w miejsce wahadła, będzie zastosowanie objazdów. Samochody ciężarowe będą zatem musiały zupełnie omijać Koluszki, najczęściej z wykorzystaniem Brzezin. Z kolei samochody osobowe, będą musiały kierować się trasą z wykorzystaniem drogi wiodącej przez strefę ekonomiczną: ul. Naftowa, Nasienna, Polna i dalej w zależności od potrzeb ul. 3 Maja lub ul. Żwirki i Wigury. Czasowo do chwili budowy ronda, droga 716 będzie jeszcze przejezdna.

Prace drogowe w ul. Brzezińskiej niestety wymuszą również wprowadzanie zmiennego pierwszeństwa przejazdu na pobliskich drogach, szczególnie objazdowych. Kierowcy proszeni są zatem o to, by nie jeździć na pamięć, ale stosować się do znaków informacyjnych. By jak najbardziej ułatwić kierowcom poruszanie się po mieście, zmiany w organizacji ruchu będą również rozrysowane żółtą farbą na jezdni. Nad całą operacją będzie bacznie czuwała policja. Funkcjonariusze będą przede wszystkim dbali o to, by do centrum miasta nie wjeżdżały samochody ciężarowe.

Prace drogowe rozpoczną się od odcinka miejskiego, czyli od skrzyżowania z ul. Piotrkowską, aż do świateł. Fragment do ul. Naftowej przewidziany jest do realizacji w kolejnym etapie. Prace drogowe potrwają do 15 listopada.

image_pdfimage_print