Powstanie nowy plac zabaw w Gałkowie

Podczas poniedziałkowej sesji Rady Miejskiej w Koluszkach radni wyrazili zgodę na zakup działki w Gałkowie, na której ma powstać plac zabaw dla dzieci, połączony z miejscem do rekreacji dla dorosłych. Pod uwagę brane jest na przykład stworzenie siłowni zewnętrznej. Ostateczna decyzja w kontekście zagospodarowania terenu zapadnie jednak dopiero po zakupie działki.
W trakcie dyskusji przy podejmowaniu decyzji przez radnych, najwięcej pytań zrodziła lokalizacja nowej inwestycji. Obecnie w Gałkowie znajduje się jeden plac zabaw, który położony jest przy przedszkolu w Gałkowie Dużym. Dla mieszkańców Gałkowa Małego, dotarcie z dzieckiem na drugą stronę przejazdu kolejowego, urasta do rangi małej wyprawy. Podczas spotkania Rad Sołeckich Gałkowa Małego Wschód oraz Gałkowa Małego Zachód, zrodził się zatem pomysł stworzenia nowego placu zabaw.
– W poprzedniej kadencji zwrócił się do mnie radny z Gałkowa Krzysztof Kubasiewicz, z informacją, że dobrze by było stworzyć plac zabaw na terenie Gałkowa Małego. Wskazał nawet na konkretną działkę, która była własnością powiatu i chętnie zostałaby odstąpiona gminie Koluszki. Okazało się jednak, że położenie działki jest bardzo niekorzystne. Znajdowała się ona na wschodzie Gałkowa Małego w okolicy dawnego GS-u. W porozumieniu z radnymi z Gałkowa Małego obecnej kadencji ustaliliśmy zatem, że najlepszym rozwiązaniem będzie działka położona między ul. Brzezińską a ul. Zacisze – poinformował burmistrz Koluszek Waldemar Chałat.
Powyższe miejsce lokalizacji zrodziło jeszcze pytanie odnośnie bezpieczeństwa. Radny Widuliński zauważył, że ul. Brzezińska przy której ma zostać zlokalizowany plac zabaw, jest dość ruchliwą drogą.
– Braliśmy to również pod uwagę, ale podstawowym kryterium wyboru lokalizacji działki było to, by znajdowała się w samym centrum, czyli w obrębie skrzyżowania, tak by ludzie z Gałkowa Małego Zachód i Wschód mieli mniej więcej równą odległość do placu zabaw. Taki był warunek ustalony na Radzie Sołeckiej, i ten warunek został spełniony – wyjaśnił zastępca Przewodniczącego Rady Miejskiej w Koluszkach Mirosław Supera.

image_pdfimage_print