Poprawią wygląd miasta

W ramach Łódzkiego Obszaru Metropolitalnego, koluszkowski samorząd realizuje dwa projekty unijne, związane z rewitalizacją centrum Koluszek. Ich celem jest poprawa wizualnej strony ul. Brzezińskiej i ul. 3 Maja.

Już obecnie prywatni właściciele kamienic którzy zdecydują się na remont elewacji, mogą korzystać ze zwolnień z podatku od nieruchomości nawet do 5 lat. W ramach nowego programu rewitalizacji miasta, dodatkowo samorząd myśli o ulgach i dotacjach na remont elewacji dla właścicieli nieruchomości. By ujednolicić wygląd miasta, wybrany zostanie wspólny architekt, który stworzy plan rewitalizacji Koluszek oraz zaproponuje wizualną przemianę ul. Brzezińskiej.

Komplementarnym projektem jest projekt termomodernizacji zasobu komunalnego Gminy Koluszki, który przewiduje docieplenie i wymianę elewacji następujących kamienic przy ul. Brzezińskiej: 6 i 6A, 18, 30, 32, 33.

Oprócz centrum miasta termomodernizacja ma objąć ok. 25 budynków na terenie Gminy Koluszki. Ocieplone zostaną budynki szkolne i przedszkolne w Gałkowie Dużym, budynek ZSP nr 1 oraz SP nr 2 i I LO w Koluszkach, wszystkie strażnice OSP, biblioteka w Koluszkach, świetlica środowiskowa w Regnach, budynek po byłej przychodni zdrowia w Gałkowie Dużym, budynki administracyjne przy ul. Staszica 34, ul. Mickiewicza 4, budynki z zasobu komunalnego przy ul. Budowlanych 4, ul. Partyzantów 56, ul. Teatralnej 6, ul. 3 Maja 18, oraz ul. 1 Maja 2 w Gałkowie Małym. Na liście rezerwowej znalazły się: budynek Kina Odeon, Urzędu Pracy oraz przy ul. Warszawskiej 124.

image_pdfimage_print