Pierwsze szkolenia dla mieszkańców w projekcie e-Mocni za nami

Ruszyły szkolenia dla mieszkańców w projekcie „e-Mocni: cyfrowe umiejętności, realne korzyści”. Uczestnicy projektu zaczęli odkrywać korzyści, jakie niesie Internet. Cykl szkoleń rozpoczęto tematyką „Pierwsze kroki z komputerem – uruchamiam komputer, zakładam skrzynkę mailową, serfuję po Internecie”.
Niewątpliwie wartością projektu jest możliwość wykorzystania wiedzy z zakresu obsługi nowych technologii w życiu codziennym.
Zagadnieniem jednego ze spotkań była kwestia zdrowia („Leki – gdzie kupować, refundacje i interakcje”) Uczestnicy dowiedzieli się m.in. jak sprawdzać interakcje zachodzące między zażywanymi przez nich lekami, gdzie znaleźć adresy aptek, posiadających umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia oraz jak znaleźć aptekę, która posiada na stanie poszukiwany lek i jak zarezerwować go przez Internet.
Podczas kolejnych zajęć słuchacze rozwiną także swoje umiejętności w zakresie wykorzystania nowej technologii, w obszarach takich jak: finanse, praca i rozwój zawodowy, odpoczynek i hobby, sprawy codzienne, edukacja, zaangażowanie obywatelskie, relacje z bliskimi, religia i potrzeby duchowe.
Mieszkańcy gminy, którzy biorą udział w projekcie „e-Mocni” jeśli do tej pory nie korzystali z Internetu, mają okazję się tego nauczyć. Dotyczy to w szczególności osób starszych, ale też osób po 40. czy 50. roku życia oraz osób z niepełnosprawnościami, które nie korzystały dotychczas z możliwości, jakie dają nowe technologie. Dzięki uczestnictwu w zajęciach podniosą kwalifikacje potrzebne m.in. na współczesnym rynku pracy.
Udział w szkoleniu pozwala także rozwinąć umiejętności, zwłaszcza w zakresie e-usług, a więc uzyskać wiedzę jak założyć elektroniczne konto w banku, w jaki sposób robić zakupy w Internecie czy załatwić sprawy urzędowe w sieci. Warto podkreślić, że zajęcia prowadzone są w małych, 6 – osobowych grupach. Do chwili obecnej przeszkolonych zostało już około 40 osób.

Realizacja projektu wciąż trwa. Osoby w wieku 18-65 lat, zainteresowane poszerzeniem swoich umiejętności w zakresie umiejętności korzystania z komputera bądź, które chcą podnieść swoje kwalifikacje zapraszamy do kontaktu z MGOPS w Koluszkach.
Zapisy osobiście od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 -15:00 w siedzibie MGOPS w Koluszkach ul. Brzezińska 32 pok. Nr 5 lub telefonicznie tel. 44 714-58-25.

image_pdfimage_print