Patryk Rajski zawalczy na zawodowym ringu

24 września w Zielonej Górze odbędzie się Gala MFC10 Makowski Fighting Championship, zorganizowana przez ośmiokrotnego mistrza świata w K-1 i muay thai Tomasza Makowskiego. Kibice obejrzą 11 walk w formułach K-1, muay thai i MMA, w tym 4 walki o pasy mistrzowskie federacji WKN.

Niezwykle miło jest nam poinformować, że do elitarnej grupy ringowych wojowników dołączył mieszkaniec Słotwin, 23-letni Patryk Rajski, Mistrz Europy w tajskim boksie. Patryk na gali pojawi się w drugiej walce, toczonej w formule K-1 (walka odbywa się wyłącznie w “stójce”, dozwolone są wszelkie ciosy bokserskie oraz kopnięcia, w tym kolanem). Pojedynek rozegrany zostanie w kategorii +91 kg, a więc bez górnej granicy wagowej.

– Będę walczył z Marcinem Bodnarem, bardzo dobrym i solidnym zawodnikiem, który wyróżnia się bardzo dobrymi warunkami fizycznymi: 200 cm wzrostu i 120 kg wagi. Z Marcinem miałem walczyć już w poprzedniej edycji MFC, ale z tamtej konfrontacji wykluczyła mnie kontuzja barku, której nabawiłem się w trakcie Mistrzostw Europy. O obecnej walce wiedziałem już w czerwcu br. , i od tamtego momentu ciężko trenowałem. By móc ją stoczyć zrezygnowałem z wakacji – wyjawia Patryk Rajski.

Ponieważ przeciwnik Patryka przewyższa go wagą o ponad 20 kg, nasz reprezentant mierzący 183 cm wzrostu, szansę na wygraną upatruje w ruchliwości: – Co prawda jestem lżejszy i mniejszy, ale za to szybszy, i w tym widzę swoją przewagę.

Gala MFC10 odbędzie się 24 września w Zielonej Górze, w Hali CRS przy ul. Sulechowskiej 41. Rozpocznie się o godz. 19:00. Transmisja live na kanale Fightbox HD od godz. 20:00.

image_pdfimage_print