Odwodnią centrum miasta

Do gminnego budżetu weszło bardzo ważne zadanie inwestycyjne, związane z budową kanalizacji deszczowej w centrum Koluszek. Zadanie zostało zatwierdzone podczas minionej sesji Rady Miejskiej w Koluszkach.

Przypomnijmy, że w ostatnich latach wybudowano cały szkielet sieci, który prowadzi od podczyszczalni wód deszczowych poprzez os. Zieleń, a następnie pod wiaduktem do os. Głowackiego i hali sportowej. Stworzenie tej instalacji pozwoliło m.in. na odwodnienie nowego ronda oraz dwóch osiedli domów wielorodzinnych przy ul. Sikorskiego i Andersa.

Kolejnym etapem budowy sieci deszczowej po wschodniej stronie miasta, będzie wybudowanie kanału deszczowego od ul. Ludowej poprzez ul. Kościuszki do ulicy Targowej z rynkiem, co pozwoli na odwodnienie ul. Rynek, Krzemienieckiej, Wołyńskiej oraz w dalszym odcinku ul. Pięknej i Odlewniczej.

Na skrzyżowaniu z ul. Kościuszki, kanalizacja deszczowa rozwidli się w prawo do ronda co umożliwi odwodnienie ul. Konopnickiej i Krzemienieckiej, oraz w lewo w kierunku parku. Na wysokości Pizzerii Laguna kolektor zostanie włączony do ul. Warszawskiej. Tak wytyczona sieć zlikwiduje bardzo poważny błąd techniczny, który został wykonany przy projektowaniu tej ulicy blisko 10 lat temu. Obecnie woda z ul. Warszawskiej kierowana jest do parku, czego efektem jest tzw. „oczko wodne”.

Ponieważ wykonanie powyższych zadań musi zostać zgrane czasowo z innymi inwestycjami drogowymi na terenie Gminy Koluszki, obecnie nie jest jeszcze znany termin rozpoczęcia inwestycji. Władze miasta zabiegają jednak o to, by pierwsze prace ruszyły jeszcze w tym roku. Wszystkie zaplanowane zadania będą prowadzone etapami i potrwają ok. 12 miesięcy.

Podczas budowy sieci deszczowej całkowicie odtworzone oczywiście zostaną wszystkie nawierzchnie asfaltowe. Wykonanie prac podziemnych otworzy również drogę do budowy nawierzchni na wielu okolicznych drogach, m.in. na ul. Wołyńskiej, gdzie zaplanowano położenie kostki brukowej.

image_pdfimage_print