Od poniedziałku ruszają zapisy do przedszkoli

16 marca rusza rekrutacja do przedszkoli. W związku z posłaniem do szkół 6-latków, a tym samym „uwolnieniem” przedszkoli, wszystko wskazuje na to, że w roku szkolnym 2015/2016 wystarczy miejsc dla wszystkich dzieci zgłoszonych do placówek przedszkolnych na terenie Gminy Koluszki.

Według danych demograficznych pozyskanych z Urzędu Miejskiego w Koluszkach, obecnie w naszej gminie zameldowanych jest 667 dzieci w wieku od 3 do 5 lat. Tymczasem w ubiegłym roku do 31 oddziałów przedszkolnych na terenie Koluszek, Gałkowa i Różycy przyjętych zostało 739 dzieci. Sytuację nieco komplikuje możliwość odroczeń od obowiązku szkolnego 6-latków. Według wstępnych ustaleń o taką możliwość będzie ubiegać się ok. 166 dzieci. Pamiętajmy jednak, że nie każde ze zgłoszonych dzieci odroczenie uzyska. O tym zadecyduje bowiem nie wola rodzica, ale rozwój społeczno-emocjonalny dziecka, o którym orzeknie psycholog. Należy również założyć, że nie każde 3 i 4-letnie dziecko zostanie wysłane do przedszkola. Obowiązkowi przedszkolnemu podlegają bowiem jedynie 5-latki.

Podczas wypełniania kart o przyjęcie do przedszkola, dyrektorzy placówek przedszkolnych zwracają uwagę, by rodzice odpowiedzialnie traktowali deklarację w sprawie wpisu godzin pobytu swoich pociech w przedszkolu. Lepiej dwa razy się zastanowić, niż ustalać godziny na chybił trafił. Deklaracje te bowiem traktowane są przez zarząd przedszkola bardzo poważnie i służą do opracowywania planu pracy i ilości etatów. Jest to zresztą zapisane w każdym regulaminie przedszkola, zamieszczonym na stronie internetowej danej placówki.

Informujemy również, że w Przedszkolu nr 3 w Koluszkach istnieje oddział dostosowany dla dzieci niepełnosprawnych. – Dysponujemy specjalistami, którzy bardzo fajnie pracują z dziećmi, co podkreślają rodzice. Zachęcamy do kontakt z nami i skonsultowania czy dziecko spełnia kryteria i wymogi tego rodzaju opieki – dodaje dyr. Przedszkola nr 3 w Koluszkach Bożena Ogińska.

image_pdfimage_print