Nowinki z terenu koluszkowskiej strefy ekonomicznej

Rozpoczęły się prace odbiorowe związane z oddaniem do użytku magazynu logistycznego armatury łazienkowej firmy Logiq Rożko. Zatrudniono już również część pracowników. Obecnie przechodzą oni szkolenie w zakładzie w Białymstoku. W ciągu najbliższych tygodni potężny magazyn przy ul. Nasiennej w Koluszkach powinien rozpocząć działalność na naszym terenie.
Tempa nabiera również inwestycja firmy Super Drob, która w Koluszkach ma wybudować zakład przetwórstwa drobiu. – Mamy mocno wyprzedzony harmonogram w stosunku do wcześniejszych planów inwestora, formułowanych podczas podpisywania aktu notarialnego. W tym roku odbędą się jeszcze odwierty pod ujęcia wody dla zakładu. Symboliczne wbicie łopaty pod budowę nowoczesnej inwestycji ma nastąpić 1 kwietnia 2016 r. Taką deklarację złożył prezes firmy Super Drob podczas jednej z ostatnich konferencji – informuje Mateusz Karwowski, doradca burmistrza ds. inwestycji.
Ukończenie budowy planowane jest na połowę 2017 r. Wtedy też nastąpiłoby zatrudnienie pracowników i uruchomienie zakładu. Powyższe terminy są ponoć bardzo realistyczne, ponieważ inwestorowi bardzo zależy na czasie. – Warunkiem uzyskania pomocy publicznej w wysokości od 70 do 100 mln złotych z budżetu państwa, jest zrealizowanie tej inwestycji w zadeklarowanym terminie, czyli do końca 2017 r. Żaden szanujący się inwestor takiej kwoty nie odpuści, dlatego też nie zakładamy opóźnienia w realizacji inwestycji – dodaje Mateusz Karwowski.

image_pdfimage_print