Nieme kino w Koluszkach

MOK w Koluszkach zaprasza na niezwykły pokaz filmowy. 13 października o godz. 19.00 w Kinie Odeon 3D zostanie wyświetlony niemy film. Co jednak ważne, jak za pierwszych historycznych projekcji, obrazowi będzie towarzyszyć muzyka na żywo.

Ten ciekawy projekt pod roboczą nazwą „Nieme kino w drodze – udźwiękowione projekcje filmowe w województwie łódzkim”, realizowany jest przez Łódzki Dom Kultury w partnerstwie z 8 powiatowymi ośrodkami kultury z woj. łódzkiego. Poprzez ośrodki, do projektu przystąpiło osiem kin należących do Regionalnej Sieci Kin Cyfrowych Województwa Łódzkiego.

Przed każdym seansem odbędzie się spotkanie z ekspertem filmowym, pracownikiem naukowym Uniwersytetu Łódzkiego, który wprowadzi widzów w świat kina niemego, przybliży jego historię oraz sylwetki twórców prezentowanego filmu.

W kinie w Koluszkach w ramach projektu wyświetlony zostanie film z 1918 r. w reż. Ch. Chaplina „Charlie żołnierzem”. Projekcji towarzyszyć będzie indywidualnie opracowana ilustracja muzyczna wykonywana na żywo przez profesjonalnych muzyków z zespołu CZERWIE BAND.

Uwaga: wstęp wolny. Zapraszamy na szaloną wyprawę do początków kina.

image_pdfimage_print