Namierz pociągi ŁKA online!!!

Łódzka Kolej Aglomeracyjna jako pierwszy regionalny przewoźnik kolejowy w Polsce uruchomiła dynamiczny system informacji pasażerskiej. Infoportal pozwala na lokalizację pociągów w czasie rzeczywistym. Jest to możliwe dzięki urządzeniom GPS, które są zainstalowane w każdym pojeździe ŁKA.

Jak to działa? Po wejściu na stronę infoportal.lka.lodzkie.pl, pasażer otrzymuje podgląd mapy, na której zaznaczone są trasy pociągów. Na każdej z nich widnieje ikonka danego pociągu, zmieniająca swe położenie na mapie zgodnie z ruchem prawdziwego pociągu w terenie.

W przypadku pociągów opóźnionych pasażer otrzymuje precyzyjną informację o czasie opóźnienia. Jeżeli wystąpiły utrudnienia bądź wstrzymanie ruchu pociągów w zakładce Komunikaty podana zostanie szczegółowa informacja o ich przyczynie, ewentualnej zmienionej organizacji ruchu czy komunikacji zastępczej. Określony zostanie również przewidywany czas potrzebny do przywrócenia pełnego ruchu pociągów.

Infoportal pozwala również na wyszukanie interesującego pasażera połączenia ze wskazanej stacji bądź w określonej relacji, a także zakupić bilet.

Platforma jest dostępna w wersji na komputer oraz urządzenia mobilne takie jak telefon, czy tablet.

image_pdfimage_print