„Miś Stefan w świecie literatury….”

Grupa pięciolatków z Przedszkola nr 2 w Koluszkach pod przewodnictwem nauczycielek Marleny Jasińskiej i Anny Telus  przystąpiła do realizacji ogólnopolskiego programu – „Mały miś w świecie literatury” ogłoszonego przez Przedszkole nr 1 w Kolbuszowie. Patronatem akcji jest magazyn „Przedszkolne ABC”. Ideą programu jest  rozwijanie czytelnictwa zgodnie z kierunkiem realizacji polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2016/2017 oraz rozwijanie współpracy między przedszkolami.

            Bohaterem projektu jest miś Bruno, który wprowadza dzieci w świat literatury oraz zachęca do wspólnego czytania. W ramach projektu do koluszkowskiej grupy również dołączył miś, któremu dzieci wspólnie nadały imię Stefan. Miś – miłośnik wspólnego czytania wraz z dziećmi wysłuchał ich ulubionej bajki  „O kocie w butach”. Przedszkolaki w obecności Stefana z zainteresowaniem wysłuchały opowieści a następnie wykonały rysunki inspirowane jej treścią.

Następnego dnia wraz z nauczycielkami wypełniły Dziennik Podróży Misia Stefana, który będzie wędrował  wraz z pluszakiem po kraju. Zgodnie z założeniem miś odwiedzi dziewięć przedszkoli z całej Polski,  aby w każdej placówce wysłuchać wraz z dziećmi jednej bajki.

            Przedszkolaki z „dwójki”  już czekają na powrót Stefana, który wyruszył w podróż, są ciekawe jakie bajki pozna i przygody przeżyje. Z niecierpliwością wyczekują również misia, który przybędzie z przedszkola w Sikorzynie….

 

ANNA TELUS, MARLENA JASIŃSKA

image_pdfimage_print