Magda i Michał srebrnymi medalistami Mistrzostw Polski Juniorów

Świetnie spisała się siedmioosobowa ekipa LKS Koluszki w XXIV otwartych Mistrzostwach Polski w biegu alpejskim w Międzygórzu. W zawodach wystartowało 120 zawodników z Polski, Czech i Turcji. Największy sukces odnieśli trenujący niespełna od trzech lat młodzi lekkoatleci klubu LKS Koluszki. Magdalena Pierzchała w biegu na 4 km z przewyższeniem 0,5 km zajęła drugie miejsce, przegrywając o 22 sekundy z wicemistrzynią Polski w narciarstwie Justyną Wandzel. Również srebrny medal zdobył dla naszych barw Michał Wieczorek, który na morderczej 9,5 kilometrowej trasie z przewyższeniem 1 km zajął drugie miejsce  (56:42). 6 miejsce wywalczył Michał Wiktorek (1.09,45h), zwyciężył Marcin Kubica (KS Sprint Bielsko-Biała) – 54:00. W seniorach nasz najlepszy zawodnik Krzysztof Pietrzyk na dystansie 9,5 km+ 1 km zajął wysokie 10 miejsce, z czasem 54:31. Na 13 miejscu uplasował się Marcin Puszewkiewicz (55:14), 17- Błażej Skowroński (59:11), 35 – Szymon Sobczak (1h:06:00).

W klasyfikacji generalnej klubów LKS Koluszki zajął wysokie 7 miejsce w Polsce.  Jest to jedno z największych sukcesów koluszkowskiego klubu w historii startów w Międzygórzu. Ranga zawodów jest  bardzo wysoka, posiada  klasę mistrzowską PZLA i jest jednocześnie eliminacjami do mistrzostw świata seniorów i juniorów, które w tym roku we wrześniu odbywać się będą w bułgarskiej miejscowości Saparewa Bania, w Górach Riła sięgających wysokości 2,5 km.