ŁKA zainaugurowała połączenia do Warszawy

5 marca na trasę Łódź–Warszawa wyruszył specjalny pociąg Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Jego przejazd zainaugurował rozpoczęcie weekendowych połączeń, które od 13 marca będą realizowane regularnie przez tego przewoźnika. Inauguracyjny przejazd pociągiem odbywał się na podstawie voucherów, czyli czeków podróżnych. Zaproszeni zostali również przedstawiciele władz lokalnych m.in. marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień oraz wiceprezydent Łodzi Ireneusz Jabłoński. Na kolejnych stacjach do pociągu wsiedli także burmistrz Koluszek Waldemar Chałat, prezydent Skierniewic Krzysztof Jażdżyk, oraz wiceprezydent Warszawy Jacek Wojciechowicz. Czas podróży umilał występ chóru. Atrakcję dla najmłodszych pasażerów zapewniły maskotki: Zajączek Parauszek i Usia, a także miś Uszatek.

– Ponieważ docierały do nas głosy pasażerów, że w niedzielę jest za mała oferta połączeń, uzupełniamy ją i na życzenie pasażerów wprowadzamy nowe połączenia – nadmieniła Anna Lenarczyk dyrektor handlowy ŁKA, podczas jednego z wywiadów przed kamerą.
O wypowiedź na temat znaczenia nowego połączenia dla Koluszek poproszony został burmistrz Waldemar Chałat. – Pociągiem podróż odbywa się bardzo szybko, co jest bardzo istotne. Nasi mieszkańcy często pracują w Warszawie i ta komunikacja ze stolicą jest niezwykle ważna, a z Łodzią jeszcze ważniejsza. Efekt tego połączenia dla naszych mieszkańców będzie tylko pozytywny. Ich dobro jest najważniejsze – nadmienił.

Dodatkowy bonus na komunikację miejską

Podczas konferencji prasowej na dworcu Warszawa Wschodnia podpisana została umowa pomiędzy ŁKA i Zarządem Transportu Miejskiego w Warszawie. Na jej mocy, bilet zakupiony na pociąg ŁKA uprawnia również do korzystania z komunikacji miejskiej. Po dojechaniu do Warszawy, będziemy uprawnieni do przejazdu tramwajem, autobusem, metrem lub SKM jeszcze przez 75 minut.

Z kolei bilet ŁKA ważny na przejazd do Łodzi, jest jednocześnie biletem na komunikację miejską, ale i voucherem, zapewniającym zniżki na atrakcje kulturalne w samym mieście. Uprawnia do bezpłatnego korzystania z przejazdu autobusami i tramwajami w Łodzi przez 60 minut, aby z pociągu dostać się do odpowiedniej restauracji, hotelu klubu, teatru, muzeum. Upusty i promocje oferuje m.in. Teatr Wielki w Łodzi, Teatr Lalek Arlekin im Henryka Ryla w Łodzi, Muzeum Animacji Se-Ma-For, a także wybrane puby, restauracje, oraz hotele. Szczegółowy wykaz dodatkowych atrakcji gwarantowanych wraz z zakupem biletu, jest dostępny na stronie www.lka.lodzkie.pl. Przy tej okazji nadmienić należy, że uprawnienia wynikające z nabycia biletu kolejowego przysługiwać będą wyłącznie po okazaniu biletu zakupionego w kasach, biletomatach, oraz u konduktorów. Dodatkowych korzyści nie zapewnia natomiast bilet zakupiony w internecie, oraz przez komórkę.

-Wierzę że inicjatywa ta przyczyni się do poprawy komfortu życia łodzian, oraz okolicznych miejscowości, oraz zachęci mieszkańców aglomeracji warszawskiej do częstszych wizyt w Łodzi – wyraził nadzieję w nadesłanym na konferencję liście, marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik.

Koszt i godziny odjazdów

Stałe, weekendowe połączenia ruszają 13 marca, a realizowane będą w każdą sobotę i niedzielę. Odjazdy ze stacji Łódź Widzew zaplanowano o godz. 8.25 i 16.01. Natomiast z Warszawy Centralnej do Łodzi o 13.15 i 19.45. Planując podróż należy uwzględnić, że w dniu 27 marca (Wielkanoc), oraz 26 maja (Boże Ciało) pociągi nie wyjadą na tory.
Przejazdy na trasie Łódź Kaliska-Łódź Widzew-Warszawa Wschodnia-Łódź Kaliska obsługiwane będą pociągami FLIRT3 z polskiej fabryki STADLERA. – Naszym pasażerom oferujemy podróż pociągiem wyposażonym w stały, nieodpłatny dostęp do Wi-Fi, gniazdka elektryczne pod każdym fotelem, klimatyzację, udogodnienia dla osób niepełnosprawnych, uchwyty do przewozu rowerów, a także przewijaki dla niemowląt. Pociąg jest doskonale wyciszony i stabilny – mówi Janusz Malinowski, członek zarządu Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej.
Ustalona cena normalnego biletu na pociąg relacji Łódź Kaliska – Warszawa Centralna wynosi 24 zł, zgodnie z ofertą Łódź Bliżej Ciebie. Uczniowie zapłacą za bilet 15,12 zł, natomiast studenci 11,76 zł. Do skorzystania z oferty weekendowej Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej ma zachęcić również krótki czas podróży.
-Najkrótszy czas przejazdu, który oferujemy podróżnym na trasie Łódź Widzew – Warszawa Centralna, wynosi zaledwie 62 minuty. Przedłużające się prace modernizacyjne na niektórych odcinkach mogą wydłużyć czas przejazdu maksymalnie do 81 minut, lecz większość połączeń będzie realizowana w czasie poniżej 70 minut – mówi Andrzej Wasilewski, prezes ŁKA.

image_pdfimage_print