Konkursy w bibliotece na święto powiatu

Jak co roku, Miejska Biblioteka Publiczna w Koluszkach włączając się w Święto Powiatu, zorganizowała dwa konkursy.

20 kwietnia odbył się I Powiatowy Konkurs Informatyczny skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Etap I konkursu polegał na udzieleniu odpowiedzi na 20 pytań. Do II etapu awansowało 6 uczestników. Tym razem, dysponując danymi o klasie (liczba uczniów, oceny, nieobecności) należało opracować prezentację i przekonać komisję, że rozwiązanie klasy byłoby błędem. Prezentację oceniało jury pod przewodnictwem pana Jerzego Pecyny. Punkty za wystąpienia przyznawali pan Andrzej Opala, starosta łódzki wschodni oraz pan Waldemar Chałat, burmistrz Koluszek. Mimo stresu, chłopcy z zadaniem poradzili sobie bardzo dobrze. Indywidualnie zwyciężył Kamil Łęczycki z I LO w Koluszkach, II miejsce zajął Michał Ruciński – I LO w Koluszkach, a III – Hubert Kowalczyk – ZSP nr 1 Koluszkach. Tuż za podium znalazł się Patryk Zdyb – ZSP nr 2 w Koluszkach. V miejsce zajął Michał Osiński – ZSP nr 2 w Koluszkach, a VI – Robert Malinowski – ZSP nr 1 w Koluszkach. Drużynowo I miejsce zajęło I LO w Koluszkach, II – ZSP nr 1 w Koluszkach, III – ZSP nr 2 w Koluszkach. Trzej najlepsi uczestnicy konkursu otrzymali tablety ufundowane przez starostę łódzkiego wschodniego, a wszyscy uczestnicy  pamiątkowe zestawy zakupione przez burmistrza Koluszek.

26 kwietnia, już po raz piaty, uczniowie szkół podstawowych z terenu powiatu łódzkiego wschodniego zmierzyli się z ortografią. I miejsce, tytuł Mistrzyni Ortografii Powiatu Łódzkiego Wschodniego i Złote Pióro Starosty, zdobyła Katarzyna Kozal ze Szkoły Podstawowej w Różycy. II miejsce i Srebrne Pióro Starosty wywalczyła Malwina Maciejewska, uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 w Koluszkach. III miejsce zajął Borys Chmielewski ze Szkoły Podstawowej w Różycy, który otrzymał Brązowe Pióro Starosty. Jury przyznało wyróżnienie Annie Frątczak ze Szkoły Podstawowej w Bukowcu.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe zestawy ufundowane przez Starostwo Powiatowe i Urząd Miejski w Koluszkach. Najmłodszym uczestnikom o konkursie będą przypominały mięciutkie misie w koszulkach z napisem Koluszki.

image_pdfimage_print