Koncert Fundacji PRO MUZA: „Popatrz, Posłuchaj, Zagraj”

We wtorek 6 czerwca w Sali widowiskowej MOK Koluszki odbył się koncert zorganizowany przez Fundację „PRO MUZA” na zakończenie projektu „Popatrz!, Posłuchaj!, Zagraj”. Uczniowie szkół podstawowych nr 1 i 2 mieli okazję wysłuchać znane i lubiane utwory muzyki klasycznej i rozrywkowej w wykonaniu rówieśników, którzy zgłosili się do udziału w projekcie, przygotowali repertuar do nagrań i występu. Na widowni był obecny burmistrz Koluszek –Waldemar Chałat, dyrektor MOK Elżbieta Popławska oraz nauczyciele, rodzice i znajomi wykonawców.

Projekt pt. „Popatrz! Posłuchaj! Zagraj!” miał na celu popularyzację aktywności twórczej i twórczości muzycznej dzieci i młodzieży szkolnej poprzez nagrania audio-wideo utworów muzycznych wykonywanych na instrumentach muzycznych. Do projektu zgłosili się uczniowie  posiadający umiejętność gry na instrumentach muzycznych np. keyboardzie  lub gitarach i w małych zespołach. Najlepsze wykonania zostały opublikowane na stronie internetowej fundacji oraz na Facebooku. Koncert był podsumowanie prawie dwumiesięcznych przygotowań. Filmy z nagraniami wideo będzie można wielokrotnie oglądać na stronie internetowej Fundacji PRO MUZA www.promuza.org

Projekt spełnił główny cel to jest   zachęcenie dzieci i młodzieży do aktywnego udziału w edukacji i twórczości muzycznej.

W koncercie wystąpili grający na gitarach Martyna Smejda, Monika Staroń, Dominik Adamus, którzy wykonali BLUES PRO MUZA, CASTEL ON THE HILL i CASTEL ON THE HILL.

Później na scenie pojawili się grający na keyboardzie: Zuzanna Kruś, Kamila Staroń, Szymon Matysiak, Piotr Matysiak, Jakub Siedlik.  W ich wykonaniu usłyszeliśmy fragmenty muzyki klasycznej W.A. Mozarta, N. Paganiniego i J. Straussa a także utwory współczesne „Kamień z napisem LOVE” zespołu Enej, „Tamta dziewczyna” Sylwii Grzeszczak, „Przez Twe oczy zielone” Zespołu AKCENT . Wspaniale zaprezentowali się śpiewający: Zuzanna Kruś i Borys Chmielewski, którym w wykonaniu znanych przebojów towarzyszyła cała widownia. Na podsumowanie umiejętności muzycznych zdobywanych podczas kilkuletniej nauki gry na instrumentach wystąpił zespół Fundacji PRO MUZA w składzie: Sara Kunka – wokal/pianino, Kacper Kruś – gitara elektryczna, Tomasz Piwowarski – gitara basowa, Tomasz Czerwiński – perkusja. Członkowie zespołu występują już od kilku lat razem ale w dalszym ciągu uczą się jeszcze grać. W repertuarze zespołu usłyszeliśmy wybrane hity polskich i zagranicznych wykonawców: There’s Nothing Holdin’ Me Back – Shawn Mendes, Mississippi w ogniu – Organek, Goodbye Angels – Red Hot Chili Peppers, Pumped up kicks – Foster the People

Na zakończenie  koncertu prezes Fundacji PRO MUZA – Wojciech Dyner podziękował wykonawcom i instruktorom Danielowi Tyszkiewiczowi – nauczycielowi gry na  gitarze i Bartłomiejowi Dynerowi nauczycielowi gry na instrumentach klawiszowych i perkusji. Szczególne podziękowania skierował do Burmistrza Koluszek Waldemara Chałata za wspieranie od wielu lat kultury i edukacji muzycznej w naszym środowisku. Burmistrz przekazał wykonawcom i Fundacji PRO MUZA podziękowania za koncert i wręczył wszystkim wykonawcom i instruktorom nagrody w postaci słuchawek Bluetooth. Na scenie pojawili się również najaktywniejsi uczniowie z widowni, którzy wspólnie z uczestnikami projektu zaśpiewali jeszcze raz piosenkę na bis.

Fundacja PRO MUZA dziękuje samorządowi Koluszek za finansowanie działalności pożytku publicznego, dyrekcji i pracowników MOK za pomoc w organizacji koncertu, Marcinowi Frankowskiemu za  sprawne prowadzenie konferansjerki, Mateuszowi Winklowi i Pawłowi Wochnie za udostępnienie studia do nagrań oraz  Grzegorzowi Kalbarczykowi, Jackowi Kijo, Tomaszowi Krawczykowi i Wacławowi Winklerowi za wspieranie działań Fundacji PRO MUZA.

image_pdfimage_print