Koluszkowskie „JEDYNKI” kolejny raz rywalizują w Ogólnopolskiej Lidze Mistrzów BRD

Już po raz 9 opiekunowie najlepszych w Polsce szkolnych drużyn rowerowych rywalizują w Lidze Mistrzów Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Ta cykliczna impreza mająca na celu propagowanie bezpiecznych zachowań na drodze organizowana jest w okresie ferii zimowych w 4 różnych miejscowościach całej Polski. W tym roku 1 kolejka rozgrywek odbyła się w dniu 30 stycznia 2016 r. w Kędzierzynie-Koźlu. Na opolszczyznę zjechała cała czołówka m.in. ostatniego Ogólnopolskiego Turnieju BRD, który odbył się w czerwcu ubiegłego roku we Włoszczowie. Wśród zaproszonych gości byli aktualni zwycięzcy włoszczowskich zmagań – drużyna Gimnazjum nr 1 w Koluszkach i 3 drużyna Polski wśród szkół podstawowych – Szkoła Podstawowa nr 1 w Koluszkach. Obie koluszkowskie „Jedynki” w odmłodzonych składach dobrze zaprezentowały się na początku rozgrywek, zajmując odpowiednio 2 i 3 miejsce w swoich kategoriach.
W kolejnym tygodniu młodzi BRD-wcy zawitali po raz pierwszy w historii Ligi Mistrzów BRD do woj. zachodniopomorskiego. Tam w malowniczych miejscowościach Banie (powiat gryfiński) i Przelewice (powiat pyrzycki) rozgrywali 2 i 3 turniej bieżącej, IX edycji rozgrywek. W 2 kolejce gimnazjaliści zajęli 5 miejsce, a ich młodsi koledzy byli na miejscu 4. Turniej w Przelewicach Gimnazjum nr 1 ukończyło na 3 miejscu, a młoda ekipa Szkoły Podstawowej nr 1 w Koluszkach ukończyła rywalizację na miejscu 6.
W klasyfikacji drużynowej po 3 kolejkach obie koluszkowskie szkoły zajmują 3 miejsce i mają jeszcze szansę na poprawę wyniku w ostatniej kolejce, która w dniu 16 lutego będzie rozgrywana właśnie w Zespole Szkół nr 1 w Koluszkach. W klasyfikacji indywidualnej szkół podstawowych prowadzi również uczeń z Koluszek – Jakub Długosz, aktualny indywidualny Mistrz Polski BRD, a jego starszy kolega z Gimnazjum nr 1 w Koluszkach – Jakub Spała zajmuje 3 lokatę.

image_pdfimage_print