Koluszkowskie „JEDYNKI” kolejny raz mistrzami powiatu łódzkiego wschodniego w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

W dniu 22 kwietnia 2016 r. w Zespole Szkół nr 1 w Koluszkach i Gminnym Centrum Edukacji Komunikacyjnej odbyły się eliminacje powiatowe XXXIX Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym. W zawodach spotkały się najlepsze drużyny BRD ze szkół podstawowych i gimnazjów z 4 gmin powiatu łódzkiego wschodniego. Uroczystego otwarcia zawodów dokonała p. Krystyna Lewandowska – Z-ca Burmistrza Koluszek oraz p. Jolanta Dąbrowska – Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Koluszkach. Zawodnicy rywalizowali w konkurencjach: testy z przepisów o ruchu drogowym, praktycznej konkurencji udzielania pierwszej pomocy, jazdy obserwowanej po miasteczku ruchu drogowego i jazdy sprawnościowej po torze przeszkód.

Po podliczeniu punktacji za wszystkie rozegrane konkurencje zarówno wśród szkół podstawowych jak i gimnazjów 1 miejsce wywalczyli reprezentanci Zespołu Szkół nr 1 w Koluszkach.

Mistrzowska drużyna Szkoły Podstawowej nr 1 w Koluszkach, której opiekunem jest p. Marek Kamiński wystąpiła w składzie: Garbarska Wiktoria, Suligorski Damian i Jakub Długosz.

Barw  Gimnazjum nr 1 w Koluszkach bronili: Dagmara Starosta, Martyna Szymczak, Wiktor Stępniewski. Opiekunem gimnazjalistów jest p. Jerzy Pecyna.

Również w klasyfikacji indywidualnej zawodnicy z koluszkowskiej “JEDYNKI” okazali się bezkonkurencyjni. Na najwyższym stopniu indywidualnego podium stanęli: Jakub Długosz i Martyna Szymczak. Uczniowie z rąk p. Sekretarz Gminy Koluszki – Beaty Kusiak, Komendanta Powiatowego Policji w Koluszkach – insp. Krzysztofa Dąbrowskiego, Z-cy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Koluszkach – st. kpt. Marcina Rzesiewskiego, odebrali nie tylko gratulacje, ale otrzymali również puchary i atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Obie koluszkowskie „Jedynki” w dniu 13 maja br. będą reprezentować powiat łódzki wschodni na eliminacjach wojewódzkich Ogólnopolskiego Turnieju BRD w WORD w Sieradzu.

image_pdfimage_print