Koluszkowskie 1 Majowe bieganie w deszczu i słońcu

W 1 Majowym bieganiu organizowanym przez LKS Koluszki i przy współpracy Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, było słonecznie i deszczowo.

W bieganiu najmłodszych, na kilka minut przed rozpoczęciem zawodów na startujących na 100 metrów dziewczynek spadł pierwszy majowy deszczyk, który dość mocno „ zlał” miluśkich sportowców. Nie przeszkodziło to jednak w mocnej rywalizacji biegający 3-5 letnich zawodników. Jest jedna szansa iż obejdzie się bez kataru, dzieci przed biegiem odbyły prawidłowo przeprowadzoną rozgrzewkę przez jednego z najlepszych biegaczy województwa łódzkiego Krzysztofa Pietrzyka. W pierwszej edycji GP biegów przełajowych Koluszki 2015 wystartowało ponad 80 zawodników z różnych stron naszego pięknego kraju: m.in. z Gliwic, Lublina, Łodzi, Brzezin, Lipin, Bogdanki, Justynowa, Rąbienia, Gałkówka Dużego, Nowosolnej, Słotwin, Przanowic, Kędziorek, Koluszek.
Dzieci i młodzież rywalizowała na boisku ZSP Nr2 na dystansach 100,250,500 i 1000m. Trasa biegu głównego liczyła 5000m.(2 pętle po 2.5km.) i biegła na bieżni boiska szkolnego po nawierzchni asfaltowej ulicy Budowlanej i trawiastej- polnej wzdłuż torów kolejowych do ulicy Warszawskiej.

Wyniki:

Bieg 100 m.
Dziewczęta 2-5 lat
I miejsce Hanna Wojdera Koluszki 27,84 sek.
II miejsce Katarzyna Rajska Koluszki 29,30 sek.
III miejsce Nadia Balbus Gliwice 30,39 sek.
IV miejsce Zuzanna Staniaszek Koluszki 41,02 sek.
V miejsce Milena Płocka Koluszki 42,01 sek.
VI miejsce Nadia Karwacka Brzeziny 42,64 sek.
VII miejsce Aleksandra Kazimierczak Bogdanka 43,81 sek.
VIII miejsce Nadia Karwacka Bogdanka nu
Chłopcy 2-5 lat
I miejsce Fabian Racz Koluszki 30,92 sek.
II miejsce Maks Balbus Gliwice 37,02 sek.
III miejsce Adam Sołtysiak Koluszki 42,05 sek.
IV miejsce Szymon Pietrzak Lipiny 1,12,0 min.

Bieg 250 m.
Dziewczęta 6-7 lat
I miejsce Aleksandra Wypych Koluszki 1.08 min.
II miejsce Martyna Drzewiecka Słotwiny 1.09 min.
III miejsce Nikola Racz Koluszki 1.10 min.
IV miejsce Jagoda Pudlarz Gałków Duży 1.13 min.
Chłopcy 6-7 lat
I miejsce Damian Kobyłecki Gałków Duzy 59,01 sek.
II miejsce Mateusz Bankowski Gałków Duży 1.04 min.
III miejsce Karol Szewczyk Koluszki 1.15 min.
Dziewczęta 8-9 lat
I miejsce Weronika Skrzyńska Brzeziny 56,43 sek.
II miejsce Kinga Fabicka Borowa 59,14 sek.
III miejsce Adrianna Paradecka Rąbin 1.07 min.
IV miejsce Julia Janiszewska Brzeziny 1.11 min.
V miejsce Oliwia Racz Koluszki 1.15 min
VI miejsce Agata Walczewska Koluszki 1,32 min.
Chłopcy 8-9 lat
I miejsce Wojciech Kosiorek Biegacz Nowosolna 52,60 sek.
II miejsce Kamil Depta Stefanów 54,45 sek.
III-IV miejsce Patryk Klimacki Koluszki i Michał Kacprzak Justynów 59.10 sek.
V miejsce Jan Trzonek Borowa 1.02 min.
VI miejsce Adam Szkup Justynów 1,03 min.
VII miejsce Patryk Turek Gałków Duży 1.04 min.
VIII miejsce Dawod Samson Koluszki 1.05 min.

Bieg 500 m.
Dziewczęta 10-11 lat
I miejsce Patrycja Czuj Koluszki 1.45 min.
II miejsce Maja Staniaszek Koluszki 1.55 min.
III miejsce Weronika Szkup Justynów 2.05 min.
IV miejsce Patrycja Adamczyk Koluszki 2.15 min.
V miejsce Marzena Kacprzak Koluszki 3.00 min.
VI miejsce Klaudia Walczewska Koluszki 3.30 min.
Chłopcy 10-11 lat
I miejsce Igor Szczepaniak Justynów 1.41 min.
II miejsce Bartosz Płocki Koluszki 1.46 min.
III miejsce Franciszek Kobus Puchała Koluszki 1.48 min.
IV miejsce Damian Depta Stefanów 1.50 min.
V miejsce Łukasz Bankowski Gałków Duży 2.10 min.
VI miejsce Adrian Ścibiorek Gałków Duży 2.15 min.
VII miejsce Wojciech Wojdera Koluszki 2.16 min.
VIII miejsce Kacper Krzepiński Koluszki 3.21 min.
Jakub Walczewski Koluszki nu

Bieg 1000 m.
Dziewczęta 12-13 lat
I miejsce Edyta Wiktorek 4.36 min.
II miejsce Klaudia Sobczak Koluszki 5,15 min.
III miejsce Nadia Gawron Lublin 5.16 min.
Chłopcy 12-13 lat
I miejsce Michał Bankowski Gałków Duży 3.44 min.
II miejsce Miłosz Olejniczak Koluszki 3.45 min.
III miejsce Wiktor Stępniewski Koluszki 3.47 min.
IV miejsce Patryk Grzejszczyk Koluszki 4.10 min.

Bieg 1000m.
Dziewczęta 14-16 lat
Julia Turek Borowa 5.00 min.
Chłopcy 14-16 lat
I miejsce Michał Wieczorek Przanowice 3,07 min.
II miejsce Michał Wiktorek Kędziorki 3,24 min.
III miejsce Mateusz Marciniak Gałków Duży 4.30 min.

Bieg 2500 m.
Dziewczęta 17-20 lat
I miejsce Paulina Piwowar Koluszki 10.43 min.
II miejsce Nela Trocińska Łódź 11.39 min.

Bieg 5000 m.
Kobiety 21-35 lat Monika Sikora- Glonek 1981 Redzeń Nowy 22.07 min.
Mężczyźni 21-35 lat
I miejsce Błażej Skowroński Koluszki 16.27 min.
II miejsce Michał Adamski Koluszki 19.45 min.
III miejsce Marcin Łęgocki Żakowice 21.05 min.
Kobiety 36- 45 lat
Lena Kosiorkiewicz Łódź 31,42 min.
Mężczyźni 36-45 min.
I miejsce Krzysztof Pietrzyk Koluszki 16.46 min.
II miejsce Jacek Trociński Łódź 18.30 min.
III miejsce Jarosław Szewczyk Nowy Bedoń 19.55 min.
IV miejsce Sławomir Kacprzak Justynów 27.59 min.
Kobiety 46 +
I miejsce Małgorzata Jagiełło Koluszki 23,45 min.
II miejsce Joanna Mędrek Koluszki 30,55 min.
Mężczyźni 46 +
I miejsce Waldemar Kotynia Koluszki 21.28 min.
II miejsce Jacek Balicki Biegacz Nowosolna Łódź 25,00 min.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, upominki, pierwsze trzy miejsca nagrody, wręczane przez z-cę burmistrza Krystynę Lewandowską, Przewodniczącą Rady Miejskiej Annę Szostak i działaczyLKS Koluszki: Antoni Tomczyk, Piotr Mróz, Krzysztof Dobrogoszcz, Joanna Jeżyna, Ewa Mielczarek. Były słodycze, napoje, herbata i kawa.
Organizatorzy serdecznie dziękują za pomoc: Urzędowi Miejskiemu w Koluszkach w Koluszkach, Dyrekcji i nauczycielom SOWS Koluszki, Pani Elżbiecie Olszyńskiej – Piekarnia Olszyńscy i Zakładowi Fryzjerskiemu Pani Moniki Wlazło.
Za pomoc w obsłudze sędziowskiej organizatorzy dziękują m.in. Adamowi Zylbersztajn, Krzysztofowi Pietrzyk oraz Marcinowi Puszewkiewiczowi
Następny 2. bieg z cyklu 5. Grand Prix Koluszek 11. bieg„ Polska Biega w Koluszkach” w dniu 22.05.2015 r. Stadion OSiR Koluszki ul. Zagajnikowa 11

image_pdfimage_print