Koluszki współorganizatorem międzynarodowego wyścigu kolarskiego

Koluszki szykują się do Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków. Przypomnijmy, że w ramach sportowych zmagań, w naszym mieście rozpocznie się jeden z etapów wyścigu. 29 czerwca kolarze będą finiszować na mecie w Łodzi. Następnie samochodami zostaną przewiezieni do Koluszek. Po nocnym wypoczynku kolarze do II etapu wyruszą z naszego miasta rankiem 30 czerwca o godz. 10.00. Start zostanie usytuowany na ul. Kolejowej przy poczcie. Park Miejski posłuży jako zaplecze dla miasteczka kolarskiego. Co ciekawe, kolarze zanim skierują się wiaduktem na Brzeziny, przejadą dwie pętle po centrum Koluszek. Pierwszą runda będzie miała charakter honorowy, kolejna zostanie zaliczona już do wyścigu. Trasa będzie wiodła ul. Ludową, Głowackiego, Ściegiennego, 11 Listopada, dalej przez rynek, ul. Piękną, Budowlanych, Warszawską, Bema, Kościuszki i ul. Kolejową kolarze powrócą na linię startu. Po jej przekroczeniu peleton skieruje się na wiadukt i poprzez ul. Brzezińską wyjedzie z Koluszek w stronę Brzezin.

Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarności” i Olimpijczyków jest zaliczany do polskiego cyklu wyścigowego ProLiga i kontynentalnego cyklu wyścigowego UCI Europe Tour. Na starcie tego najbardziej prestiżowego dla polskiego kolarstwa wyścigu stanie ok. 120 zawodników, z różnych krajów świata, m.in. ekip zawodowych z Belgii, Niemiec, Włoch, Hiszpanii, Czech, Słowacji i Białorusi.

UWAGA: W związku z przejazdem kolarzy, szykuje się potężna akcja logistyczna związana z zabezpieczeniem trasy i zamknięciem ulic. Apelujemy zatem do mieszkańców, by nie pozostawiać zaparkowanych samochodów na trasie przejazdu kolarzy. Chodzi tu głównie o tzw. wąskie gardła, czyli ulice: Kolejową, Ściegiennego, Cmentarną, Budowlanych (od Pięknej do Warszawskiej), Warszawską (na odcinku od Budowlanych do Bema), Bema.      

Dodatkową atrakcją imprezy kolarskiej będzie mini wyścig „Solidarności” w formie zabawy dla najmłodszych. Jeżeli zatem „młody” czytelniku chcesz pościgać się z innymi, zdobyć nagrody oraz zrobić sobie zdjęcie z Mistrzami Olimpijskimi w kolarstwie, zapraszamy do parku w Koluszkach. Zapisy w godz. 9.00-10.00 w namiocie Mini Wyścig „Solidarności”. O godz. 10.10 planowany jest start pierwszej grupy wiekowej, a o godz. 11.30 rozpoczęcie ceremonii dekoracji. By wziąć udział w wielkim ściganiu należy posiadać kask rowerowy. Kaski będzie można również wypożyczyć u organizatora. Prosimy również by opiekunowie zabrali ze sobą dowód tożsamości, a dzieci legitymacje szkolne. Zawody będą rozgrywane w pięciu kategoriach wiekowych od 5 lat (i mniej) do 12 lat.

image_pdfimage_print