Kolejny sukces zawodników Klubu Karate Harasuto

W dniach 8- 9 kwietnia 2017 roku w Łodzi odbył się XIII Puchar Świata Harasuto w karate olimpijskim. Pierwsze miejsce w klasyfikacji polskich klubów oraz trzecie w generalnej wywalczył łódzki klub Harasuto. Przez dwa dni na sześciu matach rywalizowali zawodnicy we wszystkich kategoriach wiekowych począwszy od dzieci na seniorach skończywszy.

Przyjęto ponad 1100 zgłoszeń z 13 państw. Bardzo silne reprezentacje przybyły z Ukrainy, Słowacji, Białorusi, Szkocji, Łotwy oraz Słowenii.

Zawodniczka Klubu Harasuto Kinga Harast wygrała kategorię seniorek i młodzieżowców w kategorii wagowej +68 oraz kumite drużynowe z koleżankami Martyną Czubaszek i Darią Orzechowską. Z kolei Ola Jędrzejczyk wygrała wszystkie możliwe kategorie juniorek, młodzieżowców oraz seniorek w kata.

Złoto dołożyły także nasze kadetki w kumite drużynowym juniorek, w składzie: Weronika Durańska, Patrycja Łapka i Klaudia Rachwał.

Srebro wywalczyły indywidualnie w kadetkach Klaudia Rachwał (przegrywając walkę o złoto  z utytułowaną Szkotką) oraz Patrycja Łapka, która w ostatniej walce uległa brązowej medalistce ME z Sofii WKF w kategorii -47 kg .

Kolejne srebrne krążki wywalczyli Szymon Stawiarski w seniorach, oraz drużyna dziewczynek kata w składzie: Amelia Kiełczewska, Jagoda Niedziałkowska i Karolina Orzechowska oraz drużyna kumite kadetek w składzie Maria Łopatka, Weronika Durańska, Patrycja Łapka i Klaudia Rachwał.

Indywidualnie brązowe medale wywalczyli: Maria Łopatka, Patrycja Łapka, Michał Bankowski i Szymon Stawiarski. Trzecie miejsce w zmaganiach drużynowych wywalczyła drużyny kata kadetek w składzie: Klaudia Rachwał, Martyna Czubaszek i Julia Karasińska oraz w kumite drużynowym kadetek Martyna Czubaszek wraz z Julią Karasińską.

Piąte miejsca w tych trudnych zawodach przypadły: Dagmarze Czechowskiej, Arturowi Jurze i Karolinie Orzechowskiej,  która walczyła dopiero po raz drugi w zawodach, wygrywając swoje niektóre swoje walki w stosunku  7:0 i 9:0.

Medale wręczał nasz gość honorowy Pan Waldemar Chałat – Burmistrz Koluszek i przyjaciel naszego klubu w jednej osobie.

Ola Jędrzejczak została powołana do reprezentacji Polski w majowych ME seniorów, które odbędą się w Turcji.  Druga nasza zawodniczka Kinga Harast niestety nie będzie mogła pojechać. W tym roku sport przegrał z maturą.