Kolejny rok z tańszym prądem

Gmina Koluszki w partnerstwie z Łodzią rozstrzygnęła przetarg na zakup energii elektrycznej. Po raz kolejny gminie udało się zbić cenę za prąd. W porównaniu do taryfy z ubiegłego roku zmiana będzie niewielka, ale i tak pozwoli na zaoszczędzenie jedynie na oświetleniu ulicznym ok. 15 tys. zł w skali roku. Nieco mniej za prąd zapłacą również instytucje podległe gminie, jak szkoły, czy ochotnicze straże pożarne, ale również mieszkańcy zamieszkujący w zasobie komunalnym gminy.
Ostatnie lata to prawdziwa rewolucja w gminnym systemie zarządzania energią elektryczną. Dzięki udanym przetargom, przechodzeniu na korzystniejsze taryfy energetyczne, oraz wymianie opraw oświetlenia ulicznego na energooszczędne, udało się poczynić ogromne oszczędności, które przeznaczane były na nowe inwestycje. W ten sposób w ciągu ostatnich lat gmina uruchomiła 400 dodatkowych lamp ulicznych, wprowadziła całonocne oświetlenie uliczne na terenach wiejskich (do tej pory lampy na wsi paliły się jedynie do godz. 23.00), i pomimo oświetlania coraz większych obszarów gminy za prąd płacimy obecnie tyle samo co 5 lat temu.
Jako ciekawostkę dodajmy, że dzięki współpracy z Łodzią, Gmina Koluszki energię elektryczną pozyskuje w cenie niższej niż miasto Warszawa.

image_pdfimage_print