„Jedynka” na Mistrzostwach Polski w Piłce Ręcznej Plażowej

W dniach 15-17 czerwca w Szczecinie odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Piłce Ręcznej Plażowej pod patronatem ZPRP. Piłka Ręczna Plażowa jest stosunkowo młodą dyscypliną sportu, która z roku na rok zyskuje coraz więcej zwolenników jako odmiana piłki ręcznej. Mecze rozgrywane są na boisku piaszczystym o wymiarach 12 na 27 m. Drużyny składają się z czterech osób (bramkarz i trzech zawodników polu). Sędziowie mogą przyznać dwa punkty za spektakularne  bramki np. rzut z obrotem o 360 stopni lub bramkę zdobytą przez bramkarza. Każdy mecz liczy dwie połowy (2 razy po 10 min). Obie połowy rozliczane są oddzielnie, w przypadku wygrania każdej z drużyn po jednej połowie rozstrzygnięcie następuje w systemie rzutów “sam na sam z bramkarzem”.
Na plaży w Szczecinie Dąbiu rywalizowało ze sobą 50 zespołów (500 zawodników) podzielonych na cztery kategorie wiekowe.W turnieju brali udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 oddziałów gimnazjalnych z klasy 2c, która ma rozszerzony program wychowania fizycznego. Uczniowie dodatkowo uczęszczają na zajęcia z piłki ręcznej w ramach Gminnego Programu Profilaktycznego, które odbywają się w hali i na boiskach Ośrodka Sportu i Rekreacji w Koluszkach. Nasi zawodnicy zagrali bardzo dobre mecze, a były one na bardzo wysokim poziomie. Debiutujące drużyny z Koluszkowskiej JEDYNKI na Mistrzostwach Polski w Piłce Ręcznej Plażowej zajęli: VIII miejsce chłopcy, a drużyna dziewcząt XII. Drużyna dziewcząt w składzie: Wawrzonek Malwina, Banaszkiewicz Julia, Balcerak Oliwia, Kobus Agata, Klimkiewicz Oliwia, Tomczak Julia, Rządkowska Martyna, Rutkowska Nikola, Soszka Aleksandra, Bilska Kaja. Drużyna chłopców w składzie: Lipiński Jakub, Borkowski Adrian, Ziętera Jakub, Kowalski Franciszek, Lijek Kacper, Rzesiewski Bartosz, Chmielewski Miłosz, Makary Krawczyk. Podziękowania dla wszystkich sponsorów: Pol-Hun sp.j. Bielska , PUH „Kijo”-Jacek Kijo, ANPOL Mark Frączkowski za wsparcie finansowe.
Pani Dyrektor Jolanta Dąbrowski serdecznie dziękuje nauczycielom wychowania fizycznego P. Dariuszowi Borkowskiemu i P. Mariuszowi Małachowskiemu za godziny poświęcone na trening. Opiekunom oraz uczniom gratuluje sukcesu.