II miejsce LKS Koluszki w VII Sztafetowym Maratonie Szakala!

Do 7. Sztafetowego Maratonu Szakala przystąpiło 51 sztafet w tym LKS Koluszki w składzie: Magdalena Pierzchała, Monika Glonek, Krzysztof Pietrzyk, Błażej Skowroński, Szymon Sobczak i rezerwowy kapitan drużyny Antoni Tomczyk. Zawodnicy w składach siedmioosobowych  ścigali się na łącznym dystansie 42 km, na kilometrowej pętli w lesie Łagiewnickim. Każdy z uczestników miał do pokonania 6 km, przy czym w naszej drużynie z uwagi na dość słabego rezerwowego, dwóch zawodników: Krzysztof Pietrzyk i Błażej Skowroński, trasę pokonali dwukrotnie czyli 12 km. Przez cały maratoński dystans trwała niesamowita walka pomiędzy trzema zespołami: Time 4S, Trucht Team i LKS Koluszki, który przez pierwszych pięciu kilometrach był na prowadzeniu. Później pomimo olbrzymiej woli walki, było już nieco gorzej, dało się odczuć brak 2 dobrych zawodników. Ostatecznie zwyciężył zespół Time 4S w czasie 2:15:53 godz., drugi LKS Koluszki 2:20:58, trzeci Trucht Team 2:23:58. Indywidualnie, wśród 140 startujących kobiet, Magda ze średnią z 6 przebiegniętych kilometrów, uzyskała czas 3:37 /km i zajęła 2 miejsce. 12 była Monika 3:51/km. Świetnie pobiegli mężczyźni: 4 miejsce ze średnią z 6 km: 3:04/km zajął Szymon Sobczak. Krzysztof Pietrzyk, każdy z przebiegniętych 12 kilometrowych odcinków pokonał ze średnią 3:12 zajmując 8 miejsce. Błażej Skowroński pokonał taką sama ilość kilometrowych odcinków ze średnią czasu 3:16/km, zajmując 15 miejsce.