Grad medali w MP karate zawodników Harasuto

Siedem Tytułów Mistrzowskich wywalczyli zawodnicy klubu Harasuto w zakończonych Mistrzostwach Polski juniorów młodszych, juniorów i młodzieżowców U-21 w karate olimpijskiego WKF. W Mistrzostwach tych udział wzięło 329 zawodników z 48 klubów polskich startujących w 459 osobokonkurencjach kata i kumite. Zawody odbyły się w Białymstoku. Rangi wydarzeniu dodała obecność przedstawicieli Ministerstwa Sportu, którzy obserwowali zmagania karateków.

Zawodnicy trenujący w klubie Harasuto nie zwalniają tempa podczas treningów o czym świadczy grad medali jaki spłynął podczas Mistrzostw Polski. Złoto wywalczyła Kinga Harast w kategorii +68 kg młodzieżowców, Patrycja Łapka – juniorka młodsza w kategorii 54 kg, oraz Weronika Durańska – juniorka młodsza w kategorii +54 kg.  Aleksandra Jędrzejczyk zwyciężyła natomiast w kategorii kata juniorek młodszych.

Drużyna juniorek młodszych w składzie: Weronika Durańska, Patrycja Łapka i Katarzyna Kalinowska, oraz drużyna U-21 młodzieżowców kobiet w kata i kumite w składzie: Kinga Harast, Ida Zaniewska, Agata Boguska i Maryna Zelińska stanęły na najwyższym stopniu podium.

Klub Harasuto wygrał klasyfikację generalną MP oraz klasyfikację sportu kwalifikowanego Ministerstwa Sportu w kategorii juniora młodszego. Kinga Harast okazała się najlepszą zawodniczką MP. Tytuły Wicemistrzów kraju wywalczyli: Agata Boguska kumite juniorek  i Łukasz Pająk kumite juniorów. Katarzyna Kalinowska, Klaudia Rachwał oraz drużyny kata i kumite wywalczyły brązowe medale.