Gotowa jest już bryła nowego budynku dla szkoły podstawowej i liceum

Bez większych zakłóceń postępuje budowa nowego skrzydła przy „Dwójce” i I LO w Koluszkach. Gotowa jest już bryła budynku. W środku trwa kładzenie tynków, rozciąganie instalacji elektrycznej oraz prace związane z wylewkami podłogowymi.

– Z rozmów z pracownikami oraz z tego co widać na placu budowy wynika, że na tym etapie budowy termin jest na pewno dotrzymany. Wykonawca twierdzi, że nie ma żadnych zagrożeń, czyli w październiku powinien zakończyć prace. Potem odbędą się odbiory i bezpośrednie przygotowania do uruchomienia obiektu, czyli instalacja sprzętu, ustawianie mebli. Myślę, że na koniec roku uczniowie powinni się już tu pojawić – komentuje postępy budowy Burmistrz Koluszek Waldemar Chałat.

Swoimi spostrzeżeniami podzielił się także Starosta Łódzki Wschodni Andrzej Opala: – Bardzo się cieszę, że gmina wzięła na siebie obowiązki inwestora. Dzięki temu cały proces inwestycyjny przebiega sprawnie. Nasza wizyta na budowie potwierdza to, że wykonawca świetnie się spisuje. Cieszymy się, że postęp robót jest zgodny z harmonogramem.

Przypomnijmy, że symboliczne wbicie łopaty pod budowę, odbyło się 15 grudnia 2021 r. Ogółem budynek będzie dysponował powierzchnią 1000 m2. Pojawi się w nim 12 sal (4 pomieszczenia dla liceum, 8 dla szkoły podstawowej). Klasy zostaną w pełni doposażone w najnowsze narzędzia multimedialne, dzięki czemu będzie można przeprowadzać ciekawe eksperymenty naukowe. Nowoczesność zostanie wpisana także w sferę eksploatacji. Budynek wyposażony zostanie w odnawialne źródła energii, zarówno fotowoltaikę jak i odpowiednie rozwiązania oszczędzające energię elektryczną już na poziomie oświetlenia w salach. Wisienką na torcie będzie planetarium, którego kopuła zostanie umieszczone na dachu budynku. Na dachu ulokowany zostanie także taras z widokiem na panoramę miejskiego parku. Dodatkowo w ramach projektu w sali gimnastycznej powstanie ścianka wspinaczkowa, która będzie wykorzystywana podczas zajęć z wychowania fizycznego.

image_pdfimage_print