Gminne eliminacje 40. Ogólnopolskiego Turnieju BRD

W dniu 11.04.2017 roku rozpoczęły się w naszej gminie eliminacje do 40. Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Tradycyjnie gospodarzem tych zmagań był Zespół Szkół nr 1 w Koluszkach. Do rywalizacji przystąpiły zespoły wszystkich szkół podstawowych z terenu gminy Koluszki oraz reprezentacje Gimnazjum w Gałkowie Dużym i Gimnazjum nr 1 w Koluszkach. Po uroczystym otwarciu turnieju przez panią dyrektor Zespołu Szkół nr 1 Jolantę Dąbrowską, zawodnicy przystąpili do pierwszych dwóch konkurencji, tzn. testów wiedzy z przepisów ogólnych ruchu drogowego oraz testu sprawdzającego  umiejętność określania pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniach. Po testach była chwila odpoczynku i czas na uzupełnienie kalorii /ciastko i herbatka/ i rozpoczęły się konkurencje techniczne na miasteczku ruchu drogowego, zlokalizowanym przy szkole. Tor złożony z ośmiu przeszkód pozwalał ocenić zdolności opanowania roweru, które czasami wzbudzały podziw obserwatorów. Następnie każdy uczestnik zawodów wyruszał na trasę jazdy obserwowanej na miasteczku. Suma uzyskanych punktów tych czterech konkurencji stanowiła o końcowej klasyfikacji drużyn.

Końcowe wyniki w kategorii szkół podstawowych:

I m-ce drużyna SP nr 1 w Koluszkach w składzie: Natalia Jatczak, Wiktoria Garbarska oraz Damian Suligorski; opiekun – Marek Kamiński
II m-ce drużyna SP Różyca składzie: Oskar Graczyk, Ola Janowska, Szymon Tryt, opiekun – Jolanta Molińska
III m-ce drużyna SP nr 2 Koluszkach w składzie: Patryk Stec, Filip Bator, Izabela Grabska;  opiekun – Katarzyna Sołtysiak

Drużyny szkół podstawowych z Gałkowa, Długiego i Będzelina zajęły miejsca 4-6

Końcowe wyniki w kategorii gimnazjów:

I m-ce drużyna Gimnazjum nr 1 w Koluszkach w składzie: Jakub Spała, Dagmara Starosta, Wiktor Stępniewski i Jakub Długosz; opiekun – Jerzy Pecyna.
II m-ce drużyna Gimnazjum w Gałkowie Dużym w składzie:   Michał Bankowski, Wojciech i Krzysztof Żyndul, Patryk Spiesz, opiekun – Joanna Węderska.

W klasyfikacji indywidualnej zwyciężyli: Damian Suligorski /szkoły podstawowe/
i Wiktor Stępniewski /gimnazja/.

 Prawo startu w eliminacjach powiatowych wywalczyły dwie pierwsze drużyny szkół podstawowych i gimnazjów. Zawody te odbędą się 25.04.2017.

Wszystkie konkurencje bardzo sprawnie i obiektywnie sędziowali przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Koluszkach, którzy uczestniczyli również w podsumowaniu zawodów. Na uroczystym zakończeniu turnieju obecna była pani Bogusława Kubicz, przedstawiciel fundatora pucharów i nagród – Urzędu Miejskiego w Koluszkach.

image_pdfimage_print