Firma Kongsberg Automotive złożyła ofertę utworzenia klasy patronackiej w Koluszkach

Firma Kongsberg Automotive, której zakład działa na terenie koluszkowskiej strefy ekonomicznej, złożyła list intencyjny wyrażając zainteresowanie utworzeniem klasy patronackiej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych  nr 1 w Koluszkach, o specjalności operator maszyn CNC. Uczniowie mieliby zapewnione praktyki w zakładzie, szkolenie na najnowocześniejszych typach maszyn dostępnych w Polsce, a być może nawet wyjazd do Norwegii. Ukończenie szkoły wiązałoby się również ze znalezieniem pracy w zakładzie w Koluszkach.

Oferta z którą wychodzi firma Kongsberg Automotive związana jest z planami rozbudowy w najbliższych latach zakładu w Koluszkach. Stąd potrzeba stworzenia długofalowego procesu kształcenia kadr, który umożliwi napływ wykwalifikowanych pracowników.

Poza kształceniem osób młodych w szkole zawodowej, przewiduje się także uruchomienie szkoleń dla osób, które dysponując już wiedzą techniczną i chciałyby się przekwalifikować pod kątem obsługi maszyn CNC. Projekt współfinansowany byłby przez firmę Kongsberg Automotive oraz Urząd Pracy.

image_pdfimage_print