Dzień Otwartych Drzwi w I LO w Koluszkach


Czy Polska była kiedyś małą Antarktydą? Czy Bóg naprawdę jest martwy? Czy klątwa Tutenchamona istnieje naprawdę? Jak zwierzęta zmieniają skórę? Na te i wiele innych pytań mogli znaleźć odpowiedź uczniowie, którzy w minionym tygodniu odwiedzili I Liceum Ogólnokształcące w Koluszkach w trakcie tzw. dni otwartych.

Już do południa najstarszy koluszkowski „ogólniak” odwiedziło ponad 50 osób, uczestnicząc w przykuwających oko eksperymentach, oraz kilkunastominutowych wykładach, opowiadających o licealnych wypadach na Suwalszczyznę w ramach geografii w terenie, ciekawych przesłaniach przemycanych w książkach młodzieżowych jak „Opowieści z Narnii”, czy tajemniczych zdarzeniach z kart światowej archeologii.  Jednym z ciekawszych pokazów, był eksperyment z poduszkowcem, przygotowany w pracowni fizycznej.

– Eksperyment przygotowaliśmy specjalnie na drzwi otwarte, by udowodnić, że fizyka to nie tylko ciężkie zadania, ale też i fajna zabawa. Cieszył się on dużym zainteresowaniem wśród zwiedzających – mówi Michał z klasy matematyczno-fizycznej.

Zdaniem licealistów, eksperyment nie było skomplikowany. Wystarczyła dmuchawa do liści, folia, sklejka o średnicy metra i … trochę chęci. Wydaje się, że zabawa i ciekawostki były właśnie tym kluczem, którym Liceum próbowało zdobyć serca potencjalnych rekrutów. Temu służyły również innego rodzaju atrakcje, jak aerobik czy zawody w popularną grę komputerową „FIFA”.

Czym jednak oprócz kreatywności i miłej atmosfery może jeszcze skusić I LO. – Nasza edukacyjna wizytówka to przede wszystkim wyniki z egzaminu maturalnego. Mamy znakomitą zdawalność na poziomie 98 proc. A bywały i lata, że maturę zdawało nawet  100 proc. absolwentów. Naszą siłą jest zatem to, że do studiów potrafimy przygotować uczniów o różnych zdolnościach i poziomie wiedzy. Po prostu dostosowujemy do nich nasz sposób pracy, co finalnie przynosi tak dobre efekty. Jeżeli ktoś zatem lubi się uczyć, jest to szkoła skierowana właśnie do niego – podsumował najmocniejsze strony szkoły,  dyr. I LO Paweł Lewiak.

Obecnie do koluszkowskiego ogólniaka trwa nabór do  klas 1.  Na stronie liceum w ,,Informacjach” w zakładce ,,Rekrutacja” kandydaci  znajdą link do strony rekrutacji elektronicznej . Pod koniec czerwca rozpocznie się składanie kopii dokumentów, potwierdzających wolę nauki w szkole.

Oferta edukacyjna liceum dla klas pierwszych w roku szkolnym 2017/2018:

1 A – klasa politechniczno-ekonomiczna  z rozszerzonym programem nauczania matematyki, języka angielskiego i do wyboru fizyki lub informatyki,

1 B – klasa ekologiczno-medyczna, z rozszerzonym programem nauczania matematyki, biologii i chemii

1 C1 – klasa humanistyczna z rozszerzony programem nauczania języka polskiego, historii i WoS

1 C2  – klasa nauk przyrodniczych, z rozszerzonym programem nauczania języka polskiego, angielskiego i biologii

1 D – klasa geograficzna  z rozszerzonym programem nauczania języka angielskiego, geografii i do wyboru matematyki lub WoS.