Dwa zwycięstwa w biegach w Tomaszowie

W niesamowitym upale rywalizowali biegacze startujący w 35. biegach im. Br. Malinowskiego. Z naszych zawodników największy sukces odniósł Błażej Skowroński, który po pięknej walce zwyciężył w biegu głównym OPEN na 10 km.  Drugiego zawodnika, mistrza Polski w biegach górskich młodzieżowców – uczestnika mistrzostw Europy Mateusza Celaka, pokonał o 13 sek. Czas Błażeja 32:59, Mateusza 33:12. Ósme miejsce z czasem 37,46 zajął trenujący pod okiem Patryka Stypułkowskiego Szymon Sobczak LKS Koluszki.

Świetnie pobiegli wyjeżdżający na mistrzostwa świata w biegach górskich,  juniorzy. Magdalena Pierzchała, z nowym rekordem życiowym biegu Malinowskiego na 3 km zajęła drugie miejsce. Kapitalnie pobiegł na 3 km. Michał Wieczorek z czasem 9:57 zajął pierwsze miejsce. Szóste miejsce zajął Michał Wiktorek. W biegu na 1,5 km wystartowała młodsza siostra Michała – Edyta Wiktorek, zajmując miejsce w pierwszej setce.

Na 400 osób biorących udział w biegu, w kategorii open na 54 miejscu uplasował się Andrzej Kunka. Jednocześnie nowy rekord życiowy pozwolił panu Andrzejowi na zajęcie 12 miejsca w kategorii wiekowej 40+.