Drugi wiadukt w Koluszkach?

W ubiegłym tygodniu rozstrzygnięto przetarg na stworzenie koncepcji tunelu pod torami w Gałkowie. Na zadanie zaplanowano przeznaczyć ok. 120 tys. zł. Jednak ostatecznie znalazła się doświadczona firma z PKP, która projekt wykona za 34 tys. zł. W trakcie spotkania przedstawicieli Gminy Koluszki i powiatu z władzami PKP ustalono jednocześnie, że powstałe z przetargu oszczędności, zostaną przeznaczone na stworzenie koncepcji drugiego wiaduktu w Koluszkach, który zastąpiłby przejazd kolejowy pod Felicjanowem. Nowy wiadukt w znacznej mierze udrożniłby przejazd nad torami, które rozdzielają nasze miasto w ten sam sposób co rzeka. Polepszyłby również skomunikowanie szybko rozwijającej się strefy ekonomicznej. Na tym, że samochody ciężarowe zyskałyby możliwość omijania centrum miasta, zyskaliby również sami mieszkańcy.

Nie wiadomo jeszcze w który miejscu miałby powstać nowy obiekt. Czy w śladzie obecnego przejazdu, projektowanej obwodnicy, czy może jako przedłużenie ul. Odlewniczej. Ostateczną lokalizację wskaże stworzona koncepcja. Wiadomo za to, kto miałby sfinansować tak potężną inwestycję. Wykonanie samego wiaduktu wzięłoby na siebie PKP. Z kolei drogi dojazdowe do obiektu wykonałaby już w swoim zakresie Gmina Koluszki.

O tym czy Koluszki zdecydują się na udział w ambitnym projekcie, zadecydują ostatecznie radni w trakcie najbliższej sesji Rady Miejskiej w Koluszkach. Warto jednak by nasze miasto wchodziło w tego rodzaju projekty, ponieważ obecnie istnieją ku temu idealne warunki. PKP jest w trakcie realizacji Krajowego Programu Kolejowego i dysponuje odpowiednimi środkami pieniężnymi. Dobrze układa się również współpraca obecnych władz miasta z przedstawicielami spółek kolejowych.

image_pdfimage_print